Sovrin jamg‘armasi 100 000 AQSh dollariga teng bo‘lgan tanlovga ariza berish muddati uzaytirildi
Tanlovga ariza berish muddati 10 fevralga qadar uzaytirildi. Unda eng yaxshi mobil ilova ishlab chiqaruvchisiga $50 000, ikkinchi o‘ringa $30 00 va uchinchi o‘ringa $20 000 taqdim etiladi.
mGovAward – bu O‘zbekiston Respublikasi axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi va IT Park tomonidan Birlashgan Arab Amirliklaridan bo‘lgan hamkorlar bilan birgalikda tashkil etilayotgan davlat xizmatlari uchun eng yaxshi mobil ilovalarni ishlab chiqish bo‘yicha respublika tanlovidir.
Tanlov besh yo‘nalishda o‘tkaziladi:
- Ta’lim
- Sog‘liqni saqlash
- Turizm
- Transport va logistika
- Tadbirkorlik va G2B
Tanlovning asosiy mezonlari quyidagilar:
- bo‘lajak dasturning samaradorligi
- uning innovatsionligi
- foydalanishda qulayligi
Tanlovning asosiy mezonlari kelajakda qo‘llanilish samaradorligi, uning innovatsionligi va foydalanish qulayligi bo‘ladi. Siz bu yerda so‘rov qoldirishingiz mumkin.
Bundan tashqari, 18-19 yanvar kunlari Toshkentdagi Inha universitetida mGovAward tanlovi ishtirokchilarini qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha seminar bo‘lib o‘tadi. Seminar doirasida malakali mentorlar raqobatchilarga dasturlarni ishlab chiqishdagi mavjud muammolarni bartaraf etishda yordam berishga, shuningdek mobil ilovalarni yaratish bo‘yicha o‘z tajribalari bilan o‘rtoqlashadilar.

mGovAward объявил о продлении приема заявок на конкурс до 10 февраля
Разработчик лучшего мобильного приложения получит 50 тысяч долларов, обладатель второго места – 30 тысяч и третьего – 20 тысяч долларов.
mGovAward – республиканский конкурс с призовым фондом в $100 000 на разработку лучших мобильных приложений для государственных услуг. Организатором выступают Министерство по развитию информационных технологий и коммуникаций Узбекистана и IT Park совместно с партнерами из Объединённых Арабских Эмиратов.
Конкурс проводится по пяти направлениям:
• Образование
• Здравоохранение
• Туризм
• Транспорт и логистика
• Бизнес и G2B.
Основными критериями отбора станут эффективность будущего приложения, его инновационность и простота использования. Подать заявку на конкурс можно до 10 февраля здесь.
Кроме того, для поддержки конкурсантов mGovAward 18 – 19 января в Университете Инха в Ташкенте пройдет воркшоп. В рамках воркшопа квалифицированные менторы готовы помочь конкурсантам в устранении текущих проблем в разработке приложений, а также поделиться опытом по созданию мобильных приложений.