Messi bilan «Barselona» o‘rtasidagi muzokaralarning to‘xtatilish sababi ma’lum bo‘ldi
«Barselona»ning argentinalik hujumchisi Lionel Messi prezident Jozep Bartomeudan noroziligi tufayli klub bilan yangi shartnoma bo‘yicha muzokaralarni to‘xtatdi. Bu haqda «Goal.com» xabar berdi.
Manbaga ko‘ra, futbolchi jamoani tark etish niyati yo‘q. Shartnomani uzaytirishdan bosh tortish orqali klub prezidentiga ishonchsizligini namoyish etmoqchi.
3-iyul kuni Messining klubdagi muhitdan charchaganligi oshkor bo‘ldi. Uning «Barselona» bilan amaldagi shartnomasi 2021-yil nihoyasiga yetadi.
4-iyuldagi xabarga ko‘ra, Messi kataloniyaliklar safini tark etadigan bo‘lsa, «Manchester Siti»ga o‘tishi mumkin.
Lionel 2004-yidan beri «Barselona» sharafini himoya qilib kelmoqda. Jamoa bilan birga 10 marta Ispaniya chempioni, 6 marta Ispaniya kubogi sohibi va 4 marta Chempionlar ligasi g‘olibi bo‘lgan. Bundan tashqari, Messi 6 marta «Oltin to‘p»ni qo‘lga kiritgan.

Стала известна причина приостановки переговоров Месси и «Барселоны»
Аргентинский нападающий «Барселоны» Лионель Месси приостановил переговоры по новому контракту с клубом из-за недовольства президентом Жозепом Бартомеу. Об этом сообщает Goal.com.
По информации источника, футболист не хочет покидать команду. Причиной отказа от продления соглашения является желание указать на личное недоверие президенту клуба.
3 июля стало известно, что Месси устал от атмосферы, царящей в клубе. Текущий контракт Месси с «Барселоной» истекает в 2021 году.
4 июля сообщалось, что Месси может перейти в «Манчестер Сити», если решит покинуть каталонцев.
Месси выступает за «Барселону» с 2004 года. Вместе с командой он десять раз становился чемпионом Испании, шесть раз — обладателем Кубка Испании, и четыре раза — победителем Лиги чемпионов. Кроме того, он шесть раз получал «Золотой мяч».