Turkiyadagi saylovda qurolli otishma. Ikki kuzatuvchi otib o‘ldirildi
Turkiyada kecha o‘zini boshqarish organlariga saylovlar bo‘lib o‘tdi. Mamlakat sharqidagi Malatya provinsiyasidagi saylov uchastkasida qurolli otishma yuzaga keldi va ikki kishi o‘ldirildi.
Xabar qilinishicha, o‘ldirilgan har ikki shaxs «Saodat» partiyasi vakillaridir. Bu partiya oppozitsiya hisoblanadi va u qadar katta emas.
Partiya raisi Temel Karamo‘llao‘glu tomonidan bildirilishicha, kuzatuvchilar uchastkada ochiq saylovga e’tiroz bildirishgan. Shu bois ularni otib tashlashgan. Jinoyatchilar tezda qo‘lga olindi.
Eslatib o‘tamiz, Turkiyada 31 mart kuni 81 ta provinsiyaning merlari, xudud boshqaruvchilari, mahalliy kengashlar va boshqa lavozimlarga saylov bo‘lib o‘tdi. Saylovda 57 million saylovchi ishtirok etishi lozim edi.

Стрельба на выборах в Турции: двоих наблюдателей убили на избирательном участке
Как сообщает DW, ссылаясь на агентство DHA, погибшие – наблюдатели от небольшой оппозиционной партии «Саадет».
По словам председателя партии Темеля Карамоллаоглу, они протестовали против открытого голосования на участке, и за это их застрелил представитель другой партии. Злоумышленник задержан.
Напомним, что сегодня, 31 марта, в Турции проводятся местные выборы. Более 57 миллионов избирателей страны будут выбирать в 81 провинции Турции мэров, руководителей муниципалитетов, местных советов и других местных чиновников.