Aktrisa Kelli Preston 57 yoshida ko‘krak saratonidan vafot etdi, deb yozadi uning turmush o‘rtog‘i, aktyor Jon Travolta «Instagram»da.
«Sohibjamol rafiqam Kelli ikki yil ko‘krak saratoniga qarshi kurashgandan so‘ng hayotdan ko‘z yumdi», — deb yozadi Travolta. U yaqin orada butun vaqtini onasidan judo bo‘lgan farzandlariga bag‘ishlashini ma’lum qilgan.
Preston va Travolta 1991-yilda turmush qurishgan va uch farzandni dunyoga keltirishgan. Faqat o‘g‘li Jett 2009-yilda epileptik xurujdan so‘ng vafot etgan.
Preston o‘z karerasini 1983-yilda boshlagan. «Egizaklar» va «Jerri Maguayer» filmlaridagi rollari bilan tanilgan.

Супруга Джона Траволты актриса Келли Престон умерла от рака
Актриса Келли Престон скончалась от рака груди в возрасте 57 лет, сообщил её супруг актер Джон Траволта в Instagram.
«С тяжелым сердцем я сообщаю, что моя прекрасная жена Келли скончалась после двух лет борьбы с раком груди», — написал Траволта. Он отметил, что намерен в ближайшее время посвятить все свое время детям, потерявшим мать.
Престон и Траволта поженились в 1991 году, у них родились трое детей. Их сын Джетт скончался в 2009 году после эпилептического припадка.
Престон начала свою карьеру в 1983 году и прославилась ролями в фильмах «Близнецы» и «Джерри Магуайер».