Tadbirkorlik bo‘yicha jahon chempionati endi O‘zbekistonda!
Entrepreneurship World Cup 2020 (Tadbirkorlik bo‘yicha jahon chempionati) arizalar qabuli uchun ochildi. 2019 yilda ushbu tanlovda dunyoning 187 mamlakatidan 102 mingdan ziyod tadbirkorlar ishtirok etdilar.
Joriy yilda EWC yanada yirik ko‘rinish oladi. Tanlov formati har qanday rivojlanish bosqichidagi startaplarni g‘oyaviy palladan boshlab faol o‘sish pallasiga qadar qo‘llab-quvvatlashni nazarda tutadi.
Tanlov ishtirokchilariga o‘z loyihalarini xalqaro darajada namoyish qilish imkoniyati beriladi. Eng yaxshi ishtirokchilarni 1 million AQSh dollari pul ekvivalenti miqdoridagi sovrin jamg‘armasi, shuningdek hamkorlardan 70 million AQSh dollaridan ortiq qiymatdagi bonus va maxsus takliflar kutib turibdi.
EWC tanlovi – bu sovrinlar uchun kurashish va yetakchi ekspertlardan bilim olish, ishchi aloqalari doirasini kengaytirish, investitsiya jalb qilish va xalqaro bozorga kirish uchun ajoyib imkoniyat.
COVID-19 global pandemiyasi atrofida yuz berayotgan vaziyat tufayli tanlov sirtqi ko‘rinishda maxsus ishlab chiqilgan EWC platformasida o‘tkaziladi. Bu faqat ro‘yxatdan o‘tish va marosim o‘tkazish uchun portal emas. Platforma virtual treninglar, ta’lim materiallari va ekspert tavsiyalarni o‘z ichiga oladi. Bundan tashqari, har bir ro‘yxatdan o‘tgan ishtirokchi professional hamkor servislarning (Google Cloud, Amazon Web Services, Hubspot, Stripe va boshqalar) jami 25 ming dollarni tashkil qiluvchi onlayn obunalariga ega bo‘ladi.
Tanlov bosqichlari:
- Startap loyihalar 9-avgustga qadar Entrepreneurship World Cup 2020 platformasida ro‘yxatdan o‘tadilar;
- Tanlovning milliy bosqichi 2020-yilning sentyabr oyida onlayn ko‘rinishda bo‘lib o‘tadi.
Respublika bosqichi g‘oliblari o‘z loyihalari taqdimotlarini 2020-yilning 18–20-oktyabr kunlari xalqaro finalda namoyish qilish imkoniyatiga ega bo‘ladilar.

Entrepreneurship World Cup 2020 (EWC) в Узбекистане!
Entrepreneurship World Cup 2020 (Чемпионат мира по предпринимательству) открыт для подачи заявок. В 2019 году в данном конкурсе приняли участие более 102 тысяч предпринимателей из 187 стран мира. И в этом году EWC станет еще более масштабным. Формат конкурса предусматривает поддержку стартапов на любом этапе развития, от идейной стадии до стадии активного роста.
Участникам конкурса предоставляется уникальная возможность представить свои проекты на международном уровне. Лучших конкурсантов ждет призовой фонд в размере более 1 миллиона долларов США в денежном эквиваленте, а также более 70 миллионов долларов США в виде бонусов и специальных предложений от партнеров.
Конкурс EWC - это отличная возможность побороться за призы и наставничество от ведущих экспертов, расширить круг деловых контактов, привлечь инвестиции и получить доступ на международные рынки.
В связи со сложившейся ситуацией вокруг глобальной пандемии COVID-19, конкурс будет проводиться в заочном формате на специально разработанной платформе EWC. Это не только портал для регистрации и проведения мероприятий. Платформа включает в себя виртуальные тренинги, образовательные материалы и экспертные рекомендации. Помимо этого, каждый зарегистрировавшийся участник получает доступ к онлайн-подпискам на партнерские профессиональные сервисы (включая Google Cloud, Amazon Web Services, Hubspot, Stripe и др.) на сумму более 25 тысяч долларов.
Этапы конкурса:
- Стартап-проекты проходят регистрацию до 9 августа на платформе Entrepreneurship World Cup (EWC);
- Национальный этап конкурса пройдет онлайн в сентябре 2020 года.
Победители национального этапа конкурса получат возможность выступить с презентацией своих проектов на международном финале 18-20 октября 2020 года.