Talaba Putin qo‘li tekkan ruchkani bir millionga sotishga qaror qildi
Nomi sir saqlanayotgan sochilik talaba Rossiya prezidenti Vladimir Putinning dastxati hamda davlat rahbari bir marta qo‘lini tegizgan ruchkani internetda sotishga qaror qildi. Bu haqda «Sochi24» telekanali Telegram-kanalda xabar bergan.
Xabarda yozilishicha, Rossiya yetakchisi 2014-yil 7-mart kuni Sochida Xalqaro Paralimpiya o‘yinlari ochilishi kuni o‘z imzosini qo‘ygan. «Shuningdek, Vladimir Vladimirovich Putin yozgan sharikli ruchka qo‘shib beriladi. Shundan so‘ng uni hech kim ushlamagan. U dastxat bilan birga seyfda saqlangan», — deydi muallif.
Putinning dastxati bilan qo‘li tekkan ruchka 1 million rublga baholangan. Talabaning aytishicha, bir yil oldin yaponiyalik tadbirkor eksponatni 450 ming rublga sotib olishga urinib ko‘rgan.

Студент решил продать один раз тронутую Путиным ручку за миллион рублей
Анонимный студент из Сочи решил продать в интернете автограф президента России Владимира Путина, а также ручку, которую глава государства держал в руках один раз. Об этом сообщили в Telegram-канале телеканала Sochi24.
Из объявления следует, что российский лидер оставил свою подпись в день открытия международных Паралимпийских игр в Сочи 7 марта 2014 года. «Также прилагается шариковая ручка, которой писал Владимир Владимирович Путин. После этого ее никто не трогал. Она хранилась в сейфе вместе с автографом», — заявляет автор предложения.
Цена автографа и тронутой Путиным ручки — 1 миллион рублей. По словам студента, год назад японский бизнесмен пытался купить экспонаты за 450 тысяч рублей.
Россиянин также пояснил, что взял автограф у президента, когда работал волонтером в Художественном музее Сочи в 14 лет, однако сейчас продает его, поскольку нуждается в деньгах.