Tojikistonda mashina daryoga qulashi oqibatida O‘zbekiston fuqarosi vafot etdi
O‘zbekistonning Tojikistondagi elchixonasi bergan ma’lumotga ko‘ra, 2019 yilning 30 iyul kuni So‘g‘d viloyati Shahriston dovonida sodir bo‘lgan yo‘l-transport hodisasi va mashinaning daryoga qulab ketishi oqibatida O‘zbekiston fuqarosi A.D. vafot etdi. Boshqa hamyurtimiz A.N. jarohat olgan va kasalxonaga yotqizilgan.
Marhumning jasadi qarindoshlari hamrohligida O‘zbekistonga yuborildi.
Elchixona vaziyatni nazoratga oldi va jarohatlangan hamyurtimizga yordam berishning konsullik-huquqiy masalalari bilan shug‘ullanmoqda.
Konsullik-huquqiy departamenti marhumning oila a’zolari va yaqinlariga ta’ziya bildiradi va Tojikiston hududida bo‘lib turgan O‘zbekiston fuqarolariga zarurat vaziyatlarda mamlakatimizning Dushanbedagi elchixonasiga quyidagi telefon raqamlari orqali murojaat qilishlari mumkinligini eslatib o‘tadi: +992-37-224-75-39, +992-37-228-99-03, +992-37-224-75-42.

В Таджикистане в результате падения машины в реку погиб узбекистанец
По информации Посольства Узбекистана в Таджикистане, 30 июля 2019 года на Шахристанском перевале Согдийской области в результате дорожно-транспортного происшествия и падения в реку автомашины погиб гражданин Узбекистана А.Д. Другой соотечественник А.Н. пострадал и госпитализирован.
Тело погибшего отправлено на родину в сопровождении его родственников.
Посольство взяло ситуацию на контроль и занимается консульско-правовыми вопросами оказания содействие пострадавшему соотечественнику.
Консульско-правовой департамент выражает соболезнования родным и близким покойного и напоминает, что граждане Узбекистана, находящиеся на территории Таджикистана, могут в необходимых случаях обратиться в Посольство нашей страны в городе Душанбе по телефонам: +992-37-224-75-39, +992-37-228-99-03, +992-37-224-75-42.