Bugun 30-iyun – Yoshlar kuni munosabati bilan Toshkent shahrida avtobuslar yoshlarga bir kun bepul xizmat ko‘rsatishiga doir Hukumat qarori qabul qilingan edi. Bugun, ijtimoiy tarmoqlarda poytaxt avtobuslari yoshlarga pullik xizmat qilayotganligi to‘g‘risida xabarlar tarqaldi.
Mazkur holat yuzasidan «Toshshahartransxizmat» AJ rasmiy munosabat bildirib, ushbu holatni tasdiqlagan.
«Poytaxt bo‘ylab harakatlanayotgan ayrim avtobus yo‘nalishlarida yoshlarga pullik xizmat ko‘rsatish holati kuzatilgan. Hozirda «Toshshahartransxizmat»ning mas’ul xodimlari tomonidan ushbu holat qat’iy nazoratga olingan. Yo‘nalishlarda 30-iyun kuni 14 yoshdan 30 yoshgacha bo‘lgan yo‘lovchilarga bepul xizmat ko‘rsatilishi bo‘yicha qo‘shimcha yo‘riqnomalar va topshiriqlar berilmoqda», – deyiladi korxona ma’lumotida.
«Toshshahartransxizmat» AJ o‘z o‘rnida yoshlardan o‘z haq-huquqlarini talab qilishlarini so‘ramoqda.

В Ташкенте водители автобусов требуют деньги с молодежи, несмотря на акцию
Как ранее сообщалось, что в честь Дня молодежи (30 июня) жители Ташкента в возрасте от 14 до 30 лет могут бесплатно проехаться на автобусе.
Позже в социальных сетях сообщалось, что кондукторы на некоторых маршрутах требуют деньги с молодежи. В качестве примера был приведен автобус №83.
На произошедшее отреагировали в пресс-службе «Тошшахартрансхизмат».
«На некоторых автобусных маршрутах, курсирующих по столице, наблюдается ситуация платного обслуживания молодежи,» — говорится в сообщении.
Представители организации взяли ситуацию под строгий контроль, на маршрутах выдаются дополнительные инструкции и поручения по бесплатному обслуживанию пассажиров в возрасте от 14 до 30 лет.
«Мы просим пассажиров в возрасте от 14 до 30 лет отстаивать свои права и не платить за проезд,» — добавили в «Тошшахартрансхизмат».