Toshkent shahar hokimining birinchi o‘rinbosari lavozimidan ozod etildi
Sherzod Rafatovich Xadjizadayev Toshkent shahar hokimining iqtisodiyot va tadbirkorlik masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari lavozimidan ozod qilindi, deya xabar qildi «Gazeta.uz».
Chorshanba kuni O‘zbekiston prezidenti Shavkat Mirziyoyev raisligida «Har bir oila — tadbirkor» dasturi ijrosini sifatli tashkil etish, aholini tadbirkorlikka keng jalb qilish borasidagi ishlar tahliliga bag‘ishlangan videoselektor yig‘ilishi o‘tkazildi.
Yig‘ilishda yosh oilalarga imtiyozli kreditlar ajratish va kreditlarni o‘zlashtirish dasturlarini amalga oshirish bo‘yicha ishlar tanqid ostiga olingan. Poytaxt ma’muriyatida ushbu yo‘nalishda mas’ul hisoblangan Sherzod Xadjizadayev vazifasidan ozod qilindi.
Sherzod Xadjizadayev 2018-yil 4-oktyabr kuni Toshkent hokimining birinchi o‘rinbosari lavozimiga tayinlangan edi. Unga qadar Markaziy bank raisi o‘rinbosari sifatida faoliyat ko‘rsatgan.

Первый замхокима Ташкента освобожден от должности
Шерзод Рафатович Хаджизадаев освобожден от должности первого заместителя хокима Ташкента по вопросам экономики и предпринимательства, сообщила «Газета.uz» со ссылкой на источники в правительстве.
В среду вечером президент Узбекистан Шавкат Мирзиёев провел совещание по вопросам реализации программы «Каждая семья — предприниматель» и привлечению населения к занятию бизнесом.
По данным источника, на собрании была подвергнута критике работа по реализации программы льготного кредитования молодых семей и освоению кредитов. Шерзод Хаджизадаев, ответственный за это направлении в столичной администрации, отстранен от должности.
Шерзод Хаджизадаев (1973 г. р.) занимал пост первого замхокима Ташкента с 4 октября 2018 года. До этого работал заместителем председателя Центрального банка.