Toshkentda 17 yoshli yigitga nisbatan jinoyat ishi qo‘zg‘atildi
Toshkent shahri, Olmazor tumani bo‘yicha IIO FMB huzuridagi Tergov bo‘linmasi tomonidan voyaga yetmagan 17 yoshli Abdulaziz J.ga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 277-moddasi 2-qismi «v» bandi (Bezorilik, ya’ni sovuq qurolni namoyish qilib, uni qo‘llab) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, protsessual tartibda ushlangan.
Olib borilgan tergovga qadar tekshiruv harakatlari davomida, 2021 yilning 4 aprel kuni soat 19:00 larda Abdulaziz J. Olmazor tumani Beruniy ko‘chasida joylashgan jamoat joyi hisoblangan «Mir Cinema» do‘koni oldida bo‘la turib, shu yerda bo‘lgan voyaga yetmagan 17 yoshli Sultonxo‘ja A. bilan hech bir sababsiz janjallashib, yonida bo‘lgan oshxona pichog‘i bilan badanining turli joylariga urib tan jarohat yetkazgan.
TTA-2 kilinik shifoxonasining tibbiy ma’lumotida Sultonxo‘ja A.da «qorin old, ikkala kurak, chap bel sohasi, ikkala son tashqi yuzasi va o‘ng dumba qismida kesilgan» jarohatlari ko‘rsatilgan.

В Ташкенте 17-летний школьник ранил сверстника ножом
4 апреля 2021 года примерно в 19:00 часов 17-летний Абдулазиз Ж., учащийся 11 класса средней школы, около магазина Mir Cinema, расположенного на улице Беруни Алмазарского района, беспричинно учинил ссору с 17-летним Султанхужой А., в ходе которой нанес ему телесные повреждения при помощи кухонного ножа находившегося при нем. Об этом сообщает пресс-служба Следственного департамента при МВД.
Согласно медицинской справки выданной клинической больницей ТТА-2 у Султонхужи А., обнаружены телесные повреждения в виде резаных ран передней части живота, груди, и левой поясничной области внешней поверхности бедер, а так же правой ягодици.
Следственным отделением при УКД ОВД Алмазарского района в отношении несовершеннолетнего возбуждено уголовное дело по пункту «в» части 2 статьи 277 (хулиганство, сопряженное с демонстрацией, угрозой применения или применением холодного оружия или предметов, использование которых объективно может причинить вред здоровью) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.