Toshkentda 90 ming dollarlik tilla va 7 ming dollar pul bo‘lgan seyf o‘g‘irlangan. Gumonlanuvchi ikki ayol ushlandi
Toshkent shahar IIBB xodimlari uydan seyfni o‘g‘irlaganlikda gumonlanuvchi shaxslarni qo‘lga oldilar.
Joriy yilning dekabr oyida Shayxontohur tumani IIO FMBga 41 yoshli Feruza N. uyidan pul va zargarlik buyumlari yo‘qolganligi haqida ariza bilan murojaat qilgan.
Ko‘rilgan chora-tadbirlar natijasida, ushbu jinoyatni sodir etishda gumon qilingan, 32 yoshli Maxbuba A. va 34 yoshli Matluba K. aniqlanib, qo‘lga olindilar.
Ular uy egalarining yo‘qligidan foydalanib, uy xonalaridan birining eshigini kalit tanlash yo‘li bilan ochib, ichida 7.000 AQSh dollari va jami 90.000 AQSh dollarlik tilla taqinchoqlari bo‘lgan seyfni o‘g‘irlab ketishganligi aniqlangan.
Mazkur holat yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 169-moddasi («O‘g‘rilik») bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. Tergov davom etmoqda.

В Ташкенте двое женщин похитили из частного дома сейф с ценностями на 97 тысяч долларов
В Ташкенте задержали двоих женщин, которые похитили сейф, в котором находились 7000 долларов США и ювелирные изделия на сумму 90 000 долларов США. Об этом сообщает пресс-служба ГУВД города Ташкента.
41-летняя Феруза Н. после недолгого отсутствия обнаружила, что в ее доме была совершена кража. Она обратилась с заявлением в УКД ОВД Шайхантахурского района.
В ходе проведенных оперативных мероприятий сотрудниками оперативно-розыскной службы было установлено, что 32-летняя Махбуба А. и 34-летняя Матлуба К., путем подбора ключа к замку двери одной из комнат дома, похитили сейф, в котором находились 7000 долларов США и ювелирные изделия на сумму 90 000 долларов США.
По данному факту было возбуждено уголовное дело по части 4 статьи 169 ( «Кража» ) Уголовного кодекса Республики Узбекистан. Подозреваемые задержаны, ведется следствие.