Toshkentda yettinchi sinfda o‘qiyotgan qiz o‘z joniga qasd qildi
Ma’lum bo‘lishicha, 28-noyabr kuni soat taxminan 17:24 larda tumanda joylashgan 241-maktabning 7-«A» sinf o‘quvchisi Oltintepa ko‘chasi, 203-uyda yashovchi 2010 yilda tug‘ilgan voyaga yetmagan Z. A. (qiz) yashash hovlisidagi daraxtga o‘zini osib, o‘z joniga qasd qildi.
Bunga nima sabab bo‘lgani hozircha noma’lum.
Sud-tibbiy ekspertizasi Yunusobod filialining 29-noyabrdagi dastlabki ma’lumotiga ko‘ra, marhumaning o‘limi «bo‘yin a’zolarining sirtmoq bilan tiqilishidan kelib chiqqan mexanik asfiksiya»dan yuz berganligi aniqlangan.
Hozirda holat yuzasidan Mirzo Ulug‘bek tumani prokuraturasi tomonidan tergovga qadar tekshiruv olib borilmoqda.

Ученица седьмого класса найдена повешенной в Ташкенте
В Мирзо-Улугбекском районе Ташкента найдена повешенной 12-летняя девочка. Об этом сообщила «Газета.uz» со ссылкой на пресс-службу Генеральной прокуратуры Узбекистана.
28 ноября примерно в 17:24 в УКД ОВД района поступило сообщение о том, что ученица 7-го класса школы №241 «покончила жизнь самоубийством, повесившись на дереве во дворе своего дома» на улице Олтинтепа.
Согласно предварительной информации Юнусабадского отделения судебно-медицинской экспертизы от 29 ноября, смерть девочки наступила в результате «механической асфиксии, вызванной сдавливанием шеи петлёй».