Toshkentda InfinBank va Visa kompaniyasi vakillari o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi
InfinBank raqamli to‘lovlar sohasida jahon yetakchisi Visa kompaniyasining top-menejerlari bilan uchrashuv o‘tkazdi. Tomonlar O‘zbekistondagi Visa loyihalari va tashabbuslarini, InfinBank bilan hamkorlikni, shuningdek, qo‘shma mahsulotlarni ishlab chiqarishni yo‘lga qo‘yishni muhokama qildilar.
Kichik va o‘rta biznes uchun Visa Direct
Xizmat butun dunyo bo‘ylab Visa hisob-raqamlarga to‘lovlarni bir zumda jo‘natish imkonini beradi. Bugun esa tomonlar bu sohani rivojlantirish, ayniqsa, kichik va o‘rta biznes vakillari uchun muhimligini ta’kidladilar.
Hamkorlik tufayli InfinBank’ning tadbirkor mijozlari bir zumda to‘lovlarni amalga oshirishlari mumkin, bu esa biznes egalariga pul mablag‘larini tezroq qabul qilish va jo‘natish imkonini beradi. Eng muhimi, InfinBank va Visa barcha to‘lovlar uchun yuqori darajadagi xavfsizlikni ta’minlaydi.
Ekvayring bilan yangi imkoniyatlar
Ekvayring - bu chakana savdo nuqtalarida yoki onlayn-do‘konlarda kredit va debet kartalari bilan bog‘liq bo‘lgan to‘lovlarni amalga oshirish jarayoni. Bu jarayon korxonalar uchun ham, iste’molchilar uchun ham ko‘plab imkoniyatlar yaratadi. Misol uchun, u turli xil to‘lovlarni, jumladan kredit va debet kartalarini, mobil to‘lovlarni, elektron hamyonlarni va boshqa raqamli to‘lov usullarini qabul qilish imkonini beradi.
Tomonlar ushbu sohani rivojlantirish strategiyasini muhokama qildilar. Oddiyroq qilib tushuntirganda, Ekvayring – bu to‘lovlarni qabul qilish jarayonini soddalashtiradigan kuchli biznes vositasi hisoblanadi.
Visa kredit kartasi
InfinBank va Visa o‘rtasidagi hamkorlikning muhim yo‘nalishlaridan biri bu InfinBlack kredit kartasini 50 kungacha yangilanadigan foizsiz muddatga ishga tushirish va foydalanishdir.
Bankning 2021 yilda o‘zining Visa’ga asoslangan qayta ishlashga o‘tishi tufayli ko‘p sonli «kredit plyushkalari» bo‘lgan mahsulotlarni realizatsiya qilishga imkoniyat yaratildi. Bugungi kunda InfinBank O‘zbekistondagi eng qulay kreditlarni taklif etmoqda va Visa kartasi bilan xarid qilishda komissiya undirilmaydi.
Bozordagi rivojlanish
Visa kompaniyasi vakillari InfinBank’ning mahsulot va xizmatlarni ilgari surish bo‘yicha faol ishni, shuningdek, qiziqarli aksiya va tanlovlarni tez-tez o‘tkazib turishini alohida ta’kidladilar.
Masalan, hozirda barcha bank mijozlari iPhone 15 bosh sovrinining g‘olibi bo‘lish uchun «O‘tkazma uchun iPhone» aksiyasida, shuningdek, InfinBank Visa kartasi orqali to‘lovni amalga oshirib 200% keshbek olishlari mumkin bo‘lgan «Misli ko‘rilmagan 200% Cashback» aksiyasida ishtirok etishlari mumkin.
InfinBank hamkorlikdagi maqsadlarga erishish va bank mijozlariga yuqori sifatli va aktual xizmatlarni taqdim etish uchun Visa bilan samarali hamkorlikni davom ettiradi.

В Ташкенте прошла встреча InfinBank и Visa
InfinBank провел встречу с топ-менеджерами Visa – мирового лидера индустрии цифровых платежей. Стороны обсудили проекты и инициативы Visa в Узбекистане, сотрудничество с InfinBank, а также запуск совместных продуктов.
Visa Direct для малого и среднего бизнеса
Услуга позволяет мгновенно отправлять на счета Visa по всему миру. И сегодня стороны подчеркнули важность развития этого направления в особенности для представителей малого и среднего бизнеса.
Благодаря партнерству предприниматели-клиенты InfinBank могут мгновенно осуществлять платежи, что позволит владельцам бизнеса получать и отправлять денежные средства быстрее. И главное – InfinBank и Visa обеспечивают высокий уровень безопасности для всех платежей.
Новые возможности с эквайринг
Эквайринг — это процесс обработки платежей, которые связаны с кредитными и дебетовыми картами в торговых точках или онлайн-магазинах. Этот процесс предоставляет множество возможностей как для бизнеса, так и для потребителей. К примеру, позволяет принимать различные виды платежей, включая кредитные и дебетовые карты, мобильные платежи, электронные кошельки и другие цифровые методы оплаты.
Стороны обговорили стратегию развития этого направления. Эквайринг представляет собой мощное средство для бизнеса, которое облегчает процесс приема платежей.
Кредитная карта Visa
Одним из важных направлений сотрудничества InfinBank и Visa – это запуск и продвижение кредитной карты InfinBlack с возобновляемым беспроцентным периодом до 50 дней.
Реализовать продукт с большим количеством «кредитных плюшек» удалось благодаря переходу банка в 2021 году на собственный процессинг на базе Visa. Сегодня InfinBank предлагает одни из оптимальных кредитов в Узбекистане и не берет комиссии при совершении покупок по карте Visa.
Продвижение на рынке
Представители Visa подчеркнули активную работу InfinBank по продвижению продуктов и услуг, а также частое проведение интересных акций и конкурсов.
К примеру, в настоящее время все клиенты банка могут поучаствовать в акции «Iphone за перевод» с главным призом IPhone 15 (ссылка), а также в акции «Невиданный Cashback в 200%», где счастливчики могут получить кешбэк в 200% при оплате картой Visa InfinBank (ссылка).
InfinBank продолжит эффективное сотрудничество с Visa для достижения совместных целей и предоставления качественных и актуальных услуг клиентам банка.