Toshkentda «Labo» reklama ustuni bilan to‘qnashdi: yo‘lovchi voqea joyida halok bo‘ldi
![Toshkentda «Labo» reklama ustuni bilan to‘qnashdi: yo‘lovchi voqea joyida halok bo‘ldi](http://static.xabar.uz/crop/4/1/720_460_95_4163065393.jpg)
Poytaxtda «Labo» yengil yuk mashinasi reklama ustuniga borib urilishi oqibatida yo‘lovchi halok bo‘ldi. Bu haqda Toshkent shahar yo‘l harakati xavfsizligi bosh boshqarmasi ma’lum qildi.
Xabarga ko‘ra, 11-avgust kuni soat 11.30 lar atrofida 102 raqamiga Chilonzor tumanining Bunyodkor ko‘chasida yo‘l-transport hodisasi ro‘y bergani haqida xabar kelib tushgan. Aniqlanishicha, 20 yoshli haydovchi Asadbek N. «Labo» yengil yuk avtomobili boshqaruvini yo‘qotib, reklama ustuni bilan to‘qnashgan.
YTH natijasida tan jarohatlari olgan haydovchi shifoxonaga yetkazildi. Yo‘lovchi — Toshkent viloyatilik 31 yoshli Bekzod S. olingan tan jarohatlari oqibatida voqea joyida hayotdan ko‘z yumgan.
Hodisa sabablari aniqlanmoqda.
Mazkur fakt bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 266-moddasi bo‘yicha jinoiy ish qo‘zg‘atilgan.

Ташкенте автомобиль Labo врезался в рекламный столб. Пассажир скончался на месте
В Чиланзарском районе Ташкенте автомобиль Labo врезался в рекламный столб. Об этом сообщает ГУВД Ташкента.
11 августа около 11:30 часов на 102 поступило сообщение о дорожно-транспортном происшествии на улице Бунёдкор в Чиланзарском районе. 20-летний Асадбек Н., находясь за рулем грузового автомобиля марки Labo, потерял управление и столкнулся со столбом рекламной конструкции. Причины происшествия устанавливаются.
В результате ДТП водитель автомобиля получил телесные повреждения и был госпитализирован. Пассажир - 31-летний уроженец Ташкентской области Бекзод С. от полученных травм скончался на месте. Выражаем соболезнования близким.
По данному факту возбуждено уголовное дело по части второй статьи 266 Уголовного Кодекса Республики Узбекистан.