Toshkentda to‘rt kishi bankomatdagi 396 million so‘mni o‘g‘irladi
Olmazor tumani IIO FMBdan kelib tushgan xabarga ko‘ra, 9-oktyabrdan 10 oktyabrga o‘tar kechasi noma’lum shaxslar banklarning birining bankomatini ochganlar.
So‘ngra undan ichida 396.300.000 so‘m bo‘lgan 3 ta qutini olib ketishgan. Mazkur fakt asosida Jinoyat kodeksining 169-moddasi (O‘g‘rilik) bo‘yicha jinoyat ishi qo‘zg‘atildi.
Toshkent shahar IIBB jinoyat qidiruv xodimlari tomonidan ko‘rilgan choralar natijasida gumonlanuvchilar – 25 yoshli Abdusamad A., 28 yoshli Murodjon A., 26 yoshli Ulug‘bek A. va 25 yoshli Muzaffar M.lar qo‘lga olindilar. Tergov davom etmoqda.

В Ташкенте четверо мужчин украли из банкомата более 396 млн сумов
По сообщению, поступившему из УКД ОВД Алмазарского района, в ночь с 9 на 10 октября неизвестные вскрыли банкомат одного из банков, вынули 3 кейса, в которых находилось 396.300.000 сумов и скрылись.
В ходе принятых мер сотрудники уголовного розыска ГУВД Ташкента установили и задержали подозреваемых в краже. Ими оказались 25-летний Абдусамад А., 28-летний Муроджон А., 26-летний Улугбек А. и 25-летний Музаффар М. Следствие продолжается.
По данному факту возбуждено уголовное дело по части 4 статьи 169 («Кража») Уголовного кодекса Республики Узбекистан.