«Veolia Energy Tashkent» korxonasining ma’lum qilishicha, bu poytaxtdagi issiqlik tarmoqlarining maksimal chidamliligini tekshirish hamda kelasi isitish mavsumiga tayyorgarlik ko‘rish ishlari bilan bog‘liq.
– 25-mart kuni Mirzo Ulug‘bek, Yashnobod, va Yunusobod tumanlarining quyidagi mahallalarida (ToshGRES mikrorayoni):
Mustaqillik maydoni, Mirzo Ulug‘bek, Buyuk ipak yo‘li, Qori Niyoziy, Muhammad Yusuf, Sayram, Tamaraxonim, Tamaraxonim tor ko‘chasi, Oqqo‘rg‘on, O‘tkir Sultonov, Osiyo, Lev Tolstoy, Navnihol, 3-Navnihol, Yassi, Qalandar, Bo‘z, Sayram 5-tor ko‘chasi, Sayram 7-tor ko‘chasi, Chust, Katta Sharxon, Katta Sharxon 2-tor ko‘chasi Geologiya, Ibrohim Mo‘minov, Niyozbek yo‘li, Kichik xalqa yo‘li, Katta xalqa yo‘li, Do‘rmon yo‘li, Shahriobod, Ziyolilar, Mirzakalon Ismoiliy, Parkent, Bog‘ishamol, Namangan, Zarbuloq, Qirq yigit, Ozodlik, Feruza, Yalang‘och mavzesi, Tashselmash, Mavlono Riyoziy, 1-Bo‘z, 2-Bo‘z ko‘chasi, ToshGRES aholi punkti, Hamid Olimjon maydoni, Toshkent davlat agrar universiteti hududi.
– 26-mart kuni Chilonzor va Uchtepa tumanlarining quyidagi mahallalarida:
Zargarlik, Lutfiy, Qatortol, Guliston, Farhod, Cho‘pon ota, Bog‘ibo‘ston, Kichik xalqa yo‘li, Naqqoshlik, Do‘mbrobod, 4-tor ko‘chasi Do‘mbrobod, Serquyosh, O‘smir, Taxiatosh, Shirin, Maqsud Shayxzoda, 1-Qatortol, 2-Qatortol, Al-Xorazmiy, 1-Al-Xorazmiy, 2-Al-Xorazmiy, Katta Xirmontepa, Sharq, Guliston ko‘chalari Chilonzor mavzesi (5-12, G9A, 16-20, 24-26, S, 20A mavzelari)
– 27-mart kuni Mirzo-Ulugbek tumanining quyidagi mahallalarida:
Mirzo Ulug‘bek, Temur Malik, Avayxon, Mingbuloq, Mirishkor, Shukur Burxonov, Razzoq Hamroyev, Salom, Do‘rmon yo‘li ko‘chasi, 2-, 3-, 4-,6-, 7-Qorasuv mavzelari.

В 5 районах города Ташкента временно отключат подачу горячей воды
В 5 районах города Ташкента временно отключат подачу горячей воды. Об этом сообщила компания Veolia Energy Tashkent.
Сообщается, что 25, 26, 27 марта будут проводиться испытания тепловых сетей на максимальную температуру.
В связи с этим в указанные дни с 9:00 до 18:00 будет отключено горячее водоснабжение по следующим адресам:
25 марта – Мирзо-Улугбекский, Яшнобадский и частично Юнусабадский районы (микрорайон ТашГРЭС)
• Проспект Мустакиллик, улицы Мирзо Улугбека, Буюк Ипак Йули, Кары Ниёзий, Мухаммад Юсуф, Сайрам, Тамарахоним, проезд Тамарахоним, Аккурган, Уткира Султонова, Осиё, Льва Толстого, Навнихол, 3-я ул. Навнихол, Ясси, Каландар, Буз, 5-й проезд Сайрам, 7-й проезд Сайрам, Чуст, Катта Шархан, 2-й проезд Катта Шархан, Геология, Ибрахима Муминова, Ниёзбек йули, Кичик халка йули, Катта халка йули, Дурмон йули, Шахриабад, Зиёлилар, Мирзакалон Исмоилий, Паркент, Богишамол, Наманганская, Зарбулак, Кирк йигит, Озодлик, Феруза, Буз-1, Буз-2, массивы Ялангач, Ташсельмаш, Мавлоно Риёзи, поселок ТашГРЭС, площадь Хамида Алимджана, зона Ташкентского Государственного Аграрного Университета.
26 марта – Чиланзарский и Учтепинский районы
• Улицы Заргарлик, Лутфи, Катартал, Гулистан, Фархадская, Чопонота, Богибустон, Кичик халка йули, Наккашлик, Домбрабад, 4-й проезд Домбрабад, Серкуёш, Усмир, Тахиаташ, Ширин, Максуда Шейхзада, 1-я ул. Катартал, 2-я ул. Катартал, Аль-Хорезми, Аль-Хорезми-1, Аль-Хорезми-2, Катта Хирмонтепа, Шарк, Гулистан, массив Чиланзар (кварталы 5–12, Г9А, 16–20, 24–26, Ц, 20А).
27 марта – Мирзо-Улугбекский район
• Улицы Мирзо Улугбека, Темура Малика, Авайхон, Мингбулак, Миришкор, Шукура Бурханова, Раззока Хамроева, Салом, Дурмон йули, массивы Карасу-2, 3, 4, 6, 7.
Испытания проводятся для качественной подготовки к следующему отопительному сезону.
Отмечается, что во время испытаний возможно кратковременное повышение нагрузки на трубопроводы, что может привести к выходу горячей воды на дороги и тротуары.
«Просим водителей, пешеходов и жителей соблюдать осторожность и быть внимательными. Если вы заметили неисправность, сообщите по телефону: (78) 129-01-85», – говорится в сообщении.