Turkiyalik paraplanchi televizor ko‘rib divanda parvoz qildi (Video)
Izmirlik paraplanchi osmonda o‘ziga qulaylik yaratish uchun paraplaniga divan, torsher va televizorni ham joyladi, deya xabar berdi «Upi».
29 yoshli Hasan Kaval osmonda kichik mehmonxona yaratish niyatini amalga oshirdi. U paraplaniga qizil divan, torsher va televizorni o‘rnatdi. Hasanning kasbi — paraplandan foydalanishni o‘rgatish. U havoda o‘zini qushdek yengil his qiladi.
Hamkasblari mini-mehmonxonani tog‘dan uchirib yuborishga yordamlashvorishgan xolos. Keyin u «Gopro» ekshn-kamerasi yordamida parvozini videoga muhrladi. Kadrlarda uning chips yeb, gaz suv ichayotganini, televizorda multfilm tomosha qilayotganini ko‘rish mumkin.
Parvoz qanday boshlangan bo‘lsa, shunday ajoyib tugadi. Hasanning so‘zlariga ko‘ra, bu tryuk odamlar paraplanda parvozning xavfsizligiga ishonch hosil qilishi va uni o‘rganishdan qo‘rqmasligi uchun tayyorlangan.

Турецкий парапланерист взял с собой в небо телевизор и диван (Видео)
Хасан Кавал из Измира взял с собой на параплан диван, торшер и телевизор, чтобы полет прошел наиболее комфортно, сообщает Upi.
29-летний Хасан Кавал решил оборудовать в воздухе небольшую гостиную и прикрепил к своему параплану красный диван, торшер и телевизор. Парапланерист работает инструктором по и уверенно чувствует себя в воздухе.
Его коллеги помогли ему запустить мини-гостиную с горы. Далее он снимал свой полет на видео с помощью экшн-камеры Gopro. На кадрах видно, что он пьет газировку и ест чипсы, смотря мультфильмы по телевизору.
Полет закончился так же хорошо, как и начался. Хасан объяснил, что трюк был направлен на то, чтобы люди убедились в безопасности полета на параплане и не боялись этому обучаться.