Ukrainada saylov yakunlandi. Ekzitpol ma’lumotiga ko‘ra Vladimir Zelenskiy — prezident
Ukrainada prezidentlik saylovining ikkinchi turi yakuniga yetdi. Milliy ekzitpol ma’lumotiga qaraganda Vladimir Zelenskiy 73,2 foiz ovoz bilan saylovda g‘olib chiqadi. Uning raqibi Petr Poroshenko uchun esa 25,3 foiz saylovchi ovoz berishi kutilmoqda.
112 Ukraina telekanali va NewsOne tomonidan o‘tkazilgan ekzitpolga ko‘ra Zelenskiy 72,5 foiz ovoz to‘playdi, Poroshenko esa — 27,5 foiz. Xuddi shunga o‘xshash natija «1+1» telekanali o‘tkazgan so‘rovnomada ham qayd etilgan.
Vladimir Zelenskiy saylovchilarga minnatdorchilik bildirdi va ularga hech qachon pand bermaslikka va’da berdi. U shu bilan birga o‘z tarafdorlariga ham rahmat aytgan.
Ukrainada mahalliy vaqt bilan soat 20:00da (Toshkent vaqti bilan soat 22:00) saylov uchastkalarida ovoz berish jarayoni yakuniga yetdi. Ekzitpol natijalarini shundan so‘ng hisoblab chiqish imkoni paydo bo‘lgan.

Экзитполы показали разгромную победу Зеленского на выборах президента Украины
Кандидат в президенты Украины Владимир Зеленский во втором туре выборов набирает 73,2 процента голосов, свидетельствуют данные «Национального экзитпола-2019». Его оппонент действующий глава государства Петр Порошенко получает 25,3 процента голосов.
Экзитпол, проведенный телеканалами «112 Украина» и NewsOne, показывает, что Зеленский получает поддержку 72,5 процента избирателей, Порошенко — 27,5, передает ТАСС. Схожие результаты выявил опрос, проведенный по заказу канала «1+1».
«Я обещаю, что никогда не подведу вас всех», — цитирует РИА Новости обращение Зеленского к гражданам Украины. Шоумен также поблагодарил своих сторонников.
Публикация данных экзитполов стала возможной после закрытия избирательных участков на территории Украины в 20:00 по местному времени (22:00 по таш).
Второй тур выборов президента Украины прошел 21 апреля. В первом туре, который состоялся 31 марта, Зеленский набрал около 30 процентов голосов, Порошенко — почти вдвое меньше.