Uyatli rasmlarini xotiniga ko‘rsatish bilan qo‘rqitib, 15.000 AQSh dollari talab qilgan ayollar ushlandi
Olingan tezkor ma’lumotlarga asosan 31 yoshli ayol 33 yoshli pastdarg‘omlik erkakdan tovlamachilik yo‘li bilan pul talab qilgan.
Erkak 2022 yil fevral oyida ayolning yashash xonadoniga dori olib borib bergan vaqtida tanishib qolgan. U bilan yaqin aloqada bo‘lib kelgan va 2022 yil avgust oylarida oralariga sovuqchilik tushgan.
Natijada aloqalar uzilgan va uchrashuvlar to‘xtagan. O‘tgan 2022 yil dekabr oyida ayol erkakka tez-tez qo‘ng‘iroq qilib u bilan birga bo‘lgan vaqtlaridagi rasmlar va videolari borligini aytib, ushbu video va rasmlarni, qolaversa u bilan bo‘lgan yozishmalarni oilasiga ko‘rsatishi bilan qo‘rqitgan.
2023 yil mart oyida aytilgan pullarni bermasa hammasini uning oilasiga ko‘rsatib, oilasini buzish bilan bir necha bor tahdid qilgan va evaziga 15.000 AQSh dollari miqdorida pul talab qilgan.
Mazkur holat yuzasidan 2023 yil 11 aprel kuni Samarqand viloyat IIB TQX JQB xodimlari tomonidan Samarqand shahar Ali Qushchi ko‘chasida o‘tkazilgan tezkor tadbir davomida gumonlanuvchi ariza muallifidan 6.000 AQSh dollari miqdoridagi pullarni olayotgan vaqtda daliliy ashyolar bilan qo‘lga olindi.
Mazkur shaxsga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat Kodeksining tegishli moddalariga asosan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, hozirda tergov harakatlari olib borilmoqda.

Задержаны женщины, потребовавшие от мужчины 15 000 долларов США, угрожая показать жене его непристойные фотографии
Согласно полученной оперативной информации, 31-летняя женщина путем вымогательства требовала деньги у 33-летнего жителя Пастдаргомского района. Об этом сообщила пресс-служба УВД Самаркандской области
В феврале 2022 года мужчина познакомился с женщиной, когда доставил к ней в дом лекарство. Он состоял в интимной связи с ней и в августе 2022 года их отношения остыли.
В результате связи и встречи были прекращены. В декабре 2022 года женщина часто названивала мужчине и говорила, что у нее есть фото и видео с изображением их интимных встреч, помимо этого, совместная переписка.
В марте этого года неоднократно угрожала, что, если не отдаст требуемую сумму денег, то покажет его семье, нарушит покой, потребовала 15 000 долларов США.
По данному факту 11 апреля сотрудниками УУР СОР УВД Самаркандской области в ходе проведения оперативного мероприятия на ул. Али Кушчи города Самарканда подозреваемая задержана с поличным во время получения от заявителя 6 000 долларов США.
В отношении данного лица в соответствии с соответствующими статьями Уголовного кодекса Республики Узбекистан возбуждено уголовное дело, в настоящее время ведутся следственные действия.