Pokiston va Hindiston chegarasi yaqinidagi havo hududidan foydalanishga qo‘yilgan vaqtinchalik cheklovlar munosabati bilan, Uzbekistan Airways parvoz jadvalida majburiy o‘zgarishlar bo‘ldi.
Mazkur o‘zgarishlar Toshkent – Dehli, Mumbay, Laxor, Bangkok, Kuala-Lumpur, Pxuket va ushbu shaharlar bilan bog‘liq qaytish yo‘nalishlariga taalluqlidir.
Qayd etilishicha, ba’zi holatlarda uchish vaqti o‘rtacha 1,5 soatga yoki undan ko‘proqga oshishi mumkin.
Kompaniya agar reys bekor qilinsa, yo‘lovchilarga yaqin sanalarga qayta bron qilish (jarimasiz) yoki aviabilet summasini to‘liq qaytarish imkoniyati taqdim etilishini ma’lum qilgan.
«Yo‘lovchilar, ekipajlar va havo kemalarining xavfsizligi bizning mutlaq ustuvor vazifamizdir.
Toshkentdan Dehli, Mumbay, Lahorga parvozlar haqidagi ma’lumotlar parvozlar jadvali to‘liq yangilangandan so‘ng qo‘shimcha ravishda ma’lum qilinadi», – deyiladi xabarda.

В связи с временными ограничениями на использование воздушного пространства в районе границы Пакистана и Индии, Uzbekistan Airways сообщила о вынужденных корректировках в расписании, включая временную приостановку части рейсов.
Изменения затрагивают маршруты из Ташкента в Дели, Мумбай, Лахор, Бангкок, Куала-Лумпур, Пхукет, а также обратные направления. В ряде случаев время в пути может увеличиться, в среднем — не менее чем на 1,5 часа.
В случае отмены рейсов пассажирам будет предложено перебронирование на ближайшие доступные даты без штрафов или полный возврат стоимости билета.
«Безопасность наших пассажиров, экипажей и воздушных судов остаётся для нас абсолютным приоритетом», – говорится в сообщении.