Chikagodagi otishmalarning mitti «nishon»lari
Amerikaning Chikago shahri (Illinoys shtati) g‘arbidagi otishma natijasida yetti yoshli qizcha halok bo‘ldi, deya xabar berdi «NBC Chicago» telekanali.
Politsiyaning ma’lum qilishicha, hodisa shanba kuni kechasi sodir bo‘lgan. Noma’lum kimsalar o‘t ochganda qizcha oilaning boshqa a’zolari qatori ko‘chada o‘ynab yurgan. O‘q tegib yaralangan qizchani tezda shifoxonaga olib borishgan. Tibbiyot xodimlari uning hayotini saqlab qolishga har qancha urinishmasin, yosh bola jon taslim qilgan.
Voqea natijasida yana 32 yoshli yigit ham jarohatlangan. Uning ahvoli yaxshi, deyilmoqda. Hozirda politsiya tergov harakatlarini boshlab yuborgan.
«NBC Chicago»ning ta’kidlashicha, bir hafta oldin Chikagoda otishma natijasida bir yoshli go‘dak hayotdan ko‘z yumgandi. Avvalroq, 20-iyun kuni uch yoshli bolakay ham o‘qdan yaralanib vafot etgandi.
Chikago politsiyasi vakili Fred Uoller jurnalistlar bilan suhbatda aholini zo‘ravonlikka chek qo‘yishga chaqirdi. Chunki yosh bolalar qurbon bo‘lmoqda.

В результате стрельбы в Чикаго погибла семилетняя девочка
Семилетняя девочка скончалась в результате инцидента со стрельбой на западе американского города Чикаго (штат Иллинойс), сообщает телеканал NBC Chicago со ссылкой на полицию.
Уточняется, что инцидент произошел в субботу вечером. Сообщается, что девочка находилась на улице с членами своей семьи, когда группа неизвестных открыла огонь. Девочка была доставлена в больницу с огнестрельным ранением, в скором времени она скончалась.
В результате происшествия также пострадал 32-летний мужчина, он находится в удовлетворительном состоянии. Отмечается, что в настоящий момент полиция проводит расследование инцидента.
Как отмечает NBC Chicago, неделю назад в результате инцидента со стрельбой в Чикаго погиб годовалый ребенок. Ранее, 20 июня, трехлетний мальчик также скончался в результате полученного огнестрельного ранения.
Представитель полиции Чикаго Фред Уоллер, выступая перед журналистами, призвал к прекращению насилия, жертвами которого становятся дети, добавляет телеканал.