Vaksinaga qarshi oila a’zolari bir hafta ichida koviddan vafot etishdi
Portugaliyada koronavirusga qarshi emlashga qarshi bo‘lgan oila a’zolari kasallikdan vafot etishdi. Bu haqda qurbonlarning qarindoshiga asoslanib The Guardian xabar berdi.
Frensis Gonsalvesning so‘zlariga ko‘ra, uning onasi, otasi va ukasi koronavirusga qarshi emlanishdan bosh tortishgan va antivaksinachilarning targ‘iboti qurboni bo‘lishgan. Uchalasi ham koronavirusga chalinadi va bir hafta ichida vafot etadi.
Avvalroq Portugaliya bosh vaziri Antonio Kosta mamlakat koronavirusning «to‘rtinchi to‘lqini» bilan yuzlashayotganini aytgandi.

Семья антипрививочников за неделю умерла от COVID-19
В Португалии умерла целая семья противников вакцинации от коронавируса. Об этом, как сообщает издание The Guardian, рассказал родственник погибших Фрэнсис Гонсалвеш.
По словам Гонсалвеша его мать, отец и брат отказались делать себе прививки от коронавируса, став жертвами пропаганды противников вакцинации. Все трое заразились коронавирусом и умерли в течение недели.
Мужчина объяснил, что решил поделиться своей историей в надежде, что опыт его семьи подтолкнет других противников вакцинации к решению сделать прививку.