- Bank biznes-jarayonlarini optimallashtirish bo‘yicha xodimlar.
- Tashkilot ichida ham, tashqarisida ham eng samarali amaliyotlarni tadqiq qiladi, ularning samaradorligini baholaydi;
- Doimiy ravishda takomillashtirishning turli vositalari va usullaridan foydalangan holda yangi biznes-jarayonlarni rivojlantiradi va optimallashtiradi;
- Ta’sirchan amaliy qarorlarni qabul qilishga yo‘naltirilgan ishbilarmonlik munosabatlari va taomillarini amaliyotga joriy etish uchun ma’lumotlarni to‘playdi, tahlil qiladi va ularga ishlov beradi. Ushbu qarorlar murakkabliklarni kamaytirishga, mijozlarga xizmat ko‘rsatishni yaxshilashga ko‘maklashadi, samaradorlikni oshirishga yoki tannarxni kamaytirishga xizmat qiladi;
- Qarorlarni amaliyotga muvaffaqiyatli joriy etish uchun ishchi guruhlar/jamoalar bilan birga ishlarni tashkil qiladi;
- Biznes-jarayonlarni opimallashtirish bo‘yicha vositalarni tushuntirish va ularni amaliyotga joriy qilish uchun jamoa/murabbiylarni to‘playdi.
- Biznes-jarayonlarni birgalikda loyihalashtirish orqali ularni boshqarish, rivojlantirish, optimallashtirish va yashovchanligini ta’minlash;
- Biznes jarayonlarni loyihalashtirish va yaxshilash jarayonida yuqori bo‘g‘in rahbarlari va ushbu sohalardagi mutaxassislar bilan yaqin hamkorlikda ish olib borish;
- Asosiy manfaatdor tomonlar bilan birgalikda biznes-jarayonlarni joriy qilish, metrikasi, nazorati va uslubiy ta’minotini amalga oshirishda ishtirok etish;
- Biznes-jarayonlarning joriy nazorati va boshqaruvini ta’minlash bo‘yicha me’yoriy hujjatlarni ishlab chiqish;
- Natijalarni umumlashtirish va ular haqida xabar berish, biznes-jarayon yetakchilariga va ish yuzasidan tavsiyalar berish;
- Butun tashkilot xodimlari o‘rtasida o‘zini o‘zi takomillashtirish tushunchasini joriy etish;
- Ishbilarmonlik sheriklari va soha muxatassislari bilan hamkorlikda masalalarni hal qilish va yangi imkoniyatlarni izlab topish jarayonlarini yaxshilash va samaradorligini oshirish jarayonlarini boshqarish;
- Biznes-jarayonlarini nazorat qilish va optimallashtirilishini loyihalashtirish jarayonida ishchi modellashtirish, o‘qitish va treninglar vositasida boshqa xodimlarni qayta o‘qitish jarayonini tashkil qilish va yaxshilash;
- Loyihaviy tadqiqotlar tajribasi va natijalariga tayangan holda jamoat tomonidan jarayonlarni optimallashtirishda foydalaniladigan vosita va uslubiyotlar kompleksini joriy etishga ko‘maklashish;
- Korxonada optimallashtirish jarayonida malakali mutaxassislarning o‘zaro hamkorligida faol ko‘maklashish.
- Tegishli ish sohasi bo‘yicha bakalavr darajasi talab qilinadi, ilmiy daraja bo‘lishi ma’qullanadi;
- Texnologik jarayonlarni loyihalashtirish, ishlab chiqish va joriy etish borasidagi ish tajribasi;
- Jarayonlarni optimallashtirish va vositalar bo‘yicha bilim va tajriba (masalan, Lean, Six Sigmayoki Kaizen).
- Yangi jarayonlar/taomillar joriy etilishini samarali osonlashtirish layoqati, jarayonlarni ma’qullash va joriy qilishga ta’sir ko‘rsatish ko‘nikmalari mavjudligi;
- Ma’lumotlarni to‘plash/tahlil qilish, jarayonlar xaritasini tuzish, gep-tahlillarni bajarish va qarorlari ishlab chiqish muammolarini tahlil qilish va hal qilish layoqati;
- Loyihalarni boshqarish, ma’lumotlarni to‘plash, rejalarni tizimlashtirish, tavsiyalarni ifodalash va qarorlarni joriy qilish layoqati;
- Intellektual qiziquvchanlikni namoyish qiladi;
- Og‘zaki va yozma muloqot/taqdimotlar bo‘yicha a’lo ko‘nikmalar;
- Yirik tashkilotda muvaffaqiyatli hamkorlik va navigatsiya bo‘yicha ko‘nikmalar mavjudligi;
- Yaqqol ifodalangan tashkilotchilik ko‘nikmalari va o‘zgarishlarga moslashishga oid ma’lumotlar;
- Yuqori darajali firmalarda boshqaruv masalalarida maslahatlashish tajribasi ma’qullanadi.
- Xodimning salohiyatidan kelib chiqqan holda (Boshqarma boshlig‘i o‘rinbosari, Bo‘lim boshlig‘i, Bosh mutaxassis).

- Прилагает усилия для повышения эффективности и устойчивости во всех сферах;
- Исследует методы наиболее успешной практики как внутри так и за пределами организации, оценивает их эффективность;
- Постоянно развивает новые и оптимизирует существующие бизнес-процессы, используя разные инструменты и методы совершенствования;
- Собирает, анализирует и обрабатывает данные для создания, развития и внедрения в практику деловых отношений и процедур, которые направлены на действенных практических решениях. Эти решения будут способствовать уменьшению сложностей, улучшению качества обслуживания клиентов, повысит производительность или снизит себестоимость;
- Организует работу с рабочими группами/командами для облегчения успешного внедрения решений в практику;
- Набирает команду тренеров/наставников и необходимых штатных единиц для разъяснения и внедрения в практику инструментов оптимизации бизнес процессов.
- Управление бизнес-процессами, их развитие, оптимизация и жизнеобеспечение посредством совместного проектирования бизнес-процессов;
- В процессе проектирования и улучшения бизнес процессов работает в тесном сотрудничестве с вышестоящим руководством и экспертами в данной области;
- Совместно с ключевыми заинтересованными сторонами участвует в осуществлении внедрения, метрики, контроля и методического обеспечения бизнес процессов;
- Разрабатывает нормативные документы по обеспечению текущего контроля и управлению бизнес-процессами;
- Обобщает и информирует о результатах, даёт рекомендации лидерам бизнес процессов и по работе;
- Внедрение мышление постоянного самосовершенствования среди сотрудников всей организации;
- Совместно с деловыми партнерами и экспертами в предметной области, руководит процессами улучшения и повышения эффективности при решения задач и изысканием новых возможностей;
- В процессе проектировании контроля и оптимизации бизнес процессов создает и улучшает процесс переобучения других сотрудников посредством внедрения практики рабочего моделирования, обучения и тренингов;
- Основываясь на опыте и результатам проектных исследований способствует внедрению комплекса инструментов и методологий, используемой командой по оптимизации процессов;
- Активно способствует взаимодействию профессионалов в процессе оптимизации на предприятии.
- Требуется степень бакалавра соответствующей сфере работы, учёная степень приветствуется;
- Опыт работы в процессе проектирования, разработки и внедрения технологических процессов;
- Знания и опыт в методологиях оптимизации процессов и инструментах (например, Lean, SixSigma или Kaizen).
- Выраженная способность эффективного облегчения внедрение новых процессов/процедур, наличие навыков влияния на процесс их одобрения и внедрения;
- Выраженная способность анализа и решения проблем, таких как осуществление анализа/сбора информации, построение карты процессов, гэп-анализ и разработка решений;
- Способность управления проектами, сбором данных, систематизации планов, формулировании рекомендаций и внедрение решений;
- Показывает интеллектуальное любопытство;
- Отличные навыки устного и письменное общения/ презентации;
- Наличие навыков успешного сотрудничества и навигации в большой организации;
- Подробные данные касательно выраженных организационных навыков и способности адаптированию к изменениям;
- Опыт в консультировании управления в фирмах высшего ранга приветствуется.
- Исходя из потенциала работника (Заместитель Начальника Управления, Начальник отдела, Главный специалист).