«O‘zmilliybank» AJ Toshkent shahri markazida joylashgan turistik inshootlarni sotuvga chiqardi
«O‘zbekiston Respublikasi Tashqi iqtisodiy faoliyat milliy banki» AJ Toshkent shahri Olmazor tumani, «Hastimom» MFY, Qorasaroy ko‘chasida joylashgan Islom sivilizatsiyasi Markaziga tutashgan «Hastimom» turistik markaziga tegishli ko‘chmas mulk ob’yeklarini savdoga qo‘ymoqda.
Turistik komleks o‘z ichiga quyidagi ob’yektlarni oladi:
- 56 ta joyga mo‘ljallangan va 300 joyli restoranga ega «Buxoro» mehmonxonasi;
- 30 ta joyga mo‘ljallangan va 300 joyli restoranga ega «Samarqand» mehmonxonasi;
- umumiy maydoni 866 m2 bo‘lgan «Bog‘dod» restorani;
- umumiy maydoni 930 m2 bo‘lgan «Madina» restorani;
- maydoni 29 m2 dan 632 m2 gacha bo‘lgan 25 ta savdo nuqtalari.
To‘lov shartlari: ko‘chmas mulk oldi-sotdi shartnomasi imzolangan kundan boshlab 20 kalendar kun ichida sotuv bahosidan 30%li avans, qolgan 70% kadastr hujjatlari rasmiylashtirilganidan so‘ng 1 oy ichida.
Hamkorlik shartlari: Zarur hollarda investor «O‘zmilliybank»dan mulk qiymatining 70 foizini qoplash uchun kredit olishi mumkin.
Qo‘shimcha ma’lumot olish yoki uchrashuv tashkil etish uchun «NBU Invest Group» AJga quyidagi manzil bo‘yicha murojaat qilishingiz mumkin: Toshkent sh., Mirobod tumani, 95 Ya. G‘ulomov ko‘chasi (8-qavat).

Узнацбанк запускает продажу объектов туристического комплекса Хастимом в Ташкенте
Национальный банк Узбекистана выставил на продажу объекты недвижимости на территории туристического комплекса «Hastimom», прилегающего к Центру исламской цивилизации в г.Ташкенте.
Туристический комплекс включает в себя:
- гостиница “Buxoro” на 56 мест с рестораном на 300 мест;
- гостиница “Samarqand” на 30 мест с рестораном на 300 мест;
- ресторан “Bog’dod”общей площадью 866 м2;
- ресторан “Madina” общей площадью 930 м2;
- 25 торговых точек площадью от 29 м2 до 632 м2.
Условия оплаты: аванс 30% в течение 20 календарных дней со дня подписания договора купли-продажи недвижимого имущества, а остальные 70% в течение 1 месяца после оформления кадастровых документов.
Условия сотрудничества: при необходимости, инвестору может быть выделен кредит со стороны Узнацбанка для оплаты 70% стоимости объекта.
Для получения более подробной информации или организации встречи просим обращаться в АО «NBU Invest Group» по адресу: г. Ташкент, Мирабадский район, ул. Я. Гулямова, 95 (8-й этаж) или по телефону: +998 78 148-26-58. E-mail: info@nbuig.uz