Xonanda Shahriyorning qo‘lga olingani rad etildi
Bir muddat oldin Toshkent shahar IIBB Yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi 24 fevral, dushanba kuni Bektemir tumanida joylashgan «Sharq» YPX maskanida fuqaroning yonidan giyohvandlik moddasi topilgani hamda qonuniy chora ko‘rish uchun Bektemir tumani IIO FMBga topshirilganligi haqida axborot tarqatgan edi.
IIV axborot xizmati xabariga ko‘ra, ushbu xabarni ayrim ommaviy axborot vositalari gumonlanuvchi shaxs xonanda Shahriyor ekanligini yozib tarqatishgan.
«Ushbu axborot haqiqatdan yiroqligini ma’lum qilamiz», – deyiladi xabarda.
Rasmiy munosabatda, shuningdek, bu kabi xabar tarqatish JPKning 23-moddasida belgilangan aybsizlik prezumpsiyasi talablarini, «Shaxsga doir ma’lumotlar to‘g‘risida»gi qonunning 14-moddasi hamda «Ommaviy axborot vositalari to‘g‘risida»gi qonunni 6-moddasini qo‘pol ravishda buzish ekanligi eslatiladi.

В МВД опровергли сообщения о задержании рэпера Шахриёра
В социальных сетях распространилась информация о том, что известного узбекского рэпера Шахриёра задержали с наркотиками. Пресс-секретарь МВД Шохрух Гиясов опроверг соответствующие сообщения.
24 февраля на посту дорожно-патрульной службы «Шарк» в Бектемирском районе Ташкента был задержан гражданин с наркотическими средствами.
«Некоторые средства массовой информации распронили сообщения о том, что задержанный является исполнителем Шахриёром. Данная информация не соответствуют действительности», — говорится в сообщении.
Гиясов подчеркнул, что распространение подобной информации является грубым нарушением презумпции невиновности.