Yana bir hokim o‘rinbosari qo‘lga tushdi
O‘rinbosar Oqqo‘rg‘on tumanida joylashgan fermer xo‘jaligiga tegishli bo‘lgan sug‘oriladigan 35 gektar yer maydonini sotish va hujjatlarni tuman hokimligida ishlovchi tanishlari orqali rasmiylashtirib berish evaziga kelishilgan 90 000 AQSh dollaridan 40 000 AQSh dollarini olgan vaqtida ushlangan.
Qayd etilishicha, mazkur holat yuzasidan Jinoyat kodeksining 229-6-moddasi (Sug‘oriladigan yer uchastkasiga yoki uning bir qismiga bo‘lgan huquqni sotish yoxud qonunga xilof ravishda boshqacha tarzda o‘zga shaxsga berish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atildi.
Gumonlanuvchi protsessual tartibida ushlangan.
Oldinroq DXX Qashqadaryo viloyati Mirishkor tumani hokimining o‘rinbosari – mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash bo‘limi boshlig‘i qo‘lga olinishi tafsilotlarini ma’lum qilgandi.

Первый замхокима Чиназского района задержан за взятку в 40 тысяч долларов
В Ташкентской области задержали первого заместителя хокима Чиназского района по финансово-экономическим вопросам и сокращению бедности. Информацию подтвердил пресс-секретарь Генеральной прокуратуры Хаёт Шамсутдинов.
Сообщается, что замхокима обещал через своих знакомых в хокимияте оформить документы на продажу 35 га орошаемых земель, принадлежащих фермерскому хозяйству в Аккурганском районе. За свою помощь он потребовал 90 тысяч долларов. Его задержали при получении 40 тысяч долларов.
По данному факту возбуждено уголовное дело по статье 229−6 (продажа либо иное незаконное отчуждение права на орошаемый земельный участок или его части) Уголовного кодекса.тысяч
Ранее мы сообщали о задержании заместителя хокима Миришкорского района Кашкадарьи по поддержке махалли и семьи.