Yo‘lga ag‘darilgan «Damas»ga «Isuzu» kelib urildi. Qurbonlar bor
Kecha, 29-avgust kuni soat 17:30larda Namangan viloyatining Uchqo‘rg‘on tumani «Navro‘z» MFYda yashagan 52 yoshli A.A. boshqaruvidagi «Damas» rusumli avtomashinasini «Tegirmon» MFY hududidan o‘tuvchi «Uchqo‘rg‘on-Xaqulobod» yo‘lida haydab ketayotib, boshqaruvni eplay olmay yo‘lning qarama-qarshi tomoniga ag‘darilgan.
Bu vaqtda shu yo‘nalishda harakatlanib kelayotgan Andijon viloyatida yashovchi 24 yoshli S.M. boshqaruvidagi «Isuzu» rusumli yuk avtomashinasi unga kelib urilgan.
Natijada «Damas» avtomashinasi haydovchisi A.A. jarohat olib voqea joyida, uning ikki nafar yo‘lovchilari esa kasalxonaga olib kelinganida vafot etgan. Holat yuzasidan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari olib borilmoqda.

В Учкургане водитель «Дамаса» не справившись с управлением, вылетел на встречную. В него врезался грузовик
29 августа в Учкурганском районе Наманганской области в 17.30 часов, 52-летний житель махалли «Навруз» А.А., управляющий автомобилем марки «Damas» на 17-м км автомагистрали Учкурган – Хаккулабад, пролегающей по махалле «Тегирмон», не справился с управлением, перевернулся и вылетел на встречную полосу, в результате чего столкнулся с грузовым автомобилем марки «Isuzu», которым управлял 24-летний житель Алтынкульского района С.М. Об этом сообщили в пресс-службе МВД.
В результате ДТП водитель автомобиля «Damas» от полученных травм скончался на месте происшествия, два пассажира автомобиля «Damas» - 63-летний Н.А. и 45-летний А.Н. были госпитализированы, но несмотря на оказанную медицинскую помощь скончались в больнице. Возбуждено уголовное дело, ведется следствие.