Yo‘qolgan bolani timsohning qornidan topishdi (foto)
Malayziyaning Tanjung-Manis shahrida yo‘qolgan o‘smir yigitning jasadini timsohning qornidan topishdi. Bu haqda «International Business Times» nashri xabar bergan.
26-iyul kuni 14 yoshli Riki Ganya daryo bo‘yida shilliqqurt izlab yurgan. To‘satdan unga timsoh hujum qilgan. Ganyaning oilasi odam yo‘qolganligi haqida politsiyaga xabar bergan. Hodisa yuz bergan vaqtda bolakayning xolasi shu yaqin orada bo‘lgan. U timsoh o‘ljasini suvga tortib ketganini politsiyaga so‘zlab berdi.
31-iyul, juma kuni keng qamrovli qidiruv operatsiyalaridan so‘ng qutqaruvchilar timsohni qo‘lga tushirishdi. Ular yirtqichni tovuq bilan aldab, suvdan chiqarib olishdi va o‘ldirishdi.
Politsiya va yo‘qolgan yigitning oilasi ishtirokida sudralib yuruvchi yirtqichni yorib ko‘rishdi. Timsohning qornidan odam qoldiqlari va kiyim parchalari chiqdi. Yigitning qoldiqlari sudtibekspertizaga yuborilgan.

Пропавшего подростка нашли в желудке крокодила (фото)
Тело пропавшего в малайзийском городе Танджунг-Манис подростка нашли в желудке крокодила. Об этом сообщает издание International Business Times.
26 июля 14-летний Рики Ганя (Ricky Ganya) искал улиток около реки. На подростка напал крокодил. Семья Гани подала в полицию заявление об исчезновении человека. Тетя мальчика в этот момент находилась поблизости и рассказала полиции, что видела, как рептилия тащит жертву в воду.
В пятницу, 31 июля, после масштабной поисковой операции спасатели поймали крокодила. Они приманили хищника на курицу, извлекли его из воды и убили.
Рептилию вскрыли в присутствии семьи пропавшего подростка и полиции. В желудке крокодила обнаружили обрывки одежды и части человеческого тела. Найденные останки юноши направлены на судмедэкспертизу.