Yuridik universitetga kiritaman deb tanishini 11 ming dollarga «uxlatgan» firibgar ushlandi
Departamentning Chilonzor tuman bo‘limi xodimlari fuqaro M.T.ning murojaati bo‘yicha  tergovga qadar tekshiruv olib borishdi. Ma’lum bo‘lishicha, fuqaro M.G. 2018-yilda tanishlari orqali fuqaro M.T.ni Toshkent davlat yuridik universitetiga o‘qishga kiritib qo‘yish evaziga 11.000 AQSh dollarini firibgarlik yo‘li bilan qo‘lga kiritgan. Bu haqda Bosh prokuratura matbuot xizmati xabar berdi.
Mazkur holat yuzasidan M.G.ga nisbatan Jinoyat kodeksining tegishli moddalari bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari o‘tkazilmoqda.

Пойман мошенник, обещавший устроить поступление в юридический университет за $11 тысяч
Правоохранители поймали мошенника, обещавшего устроить поступление в Ташкентский юридический университет за 11 тысяч долларов, сообщила пресс-служба Генпрокуратуры.
В проведенной сотрудниками Чиланзарского районного отдела Департамента доследственной проверки по заявлению гражданина М.Т. установлено, что гражданин М.Г. 2018 году получил путём мошенничества 11.000 долларов США якобы в целях устроить поступление гражданина М.Т. в Ташкентский государственный юридический университет при содействии высокопоставленных должностных лиц.
По данному факту в отношении М.Г. возбуждено уголовное дело по соответствующим статьям Уголовного кодекса Республики Узбекистан, ведутся следственные действия.