Prezident Misrga jo‘nab ketdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Misr Arab Respublikasi Prezidenti Abdulfattoh as-Sisining taklifiga binoan 20-fevral kuni rasmiy tashrif bilan ushbu mamlakatga jo‘nab ketdi.
Tashrif dasturiga muvofiq, Qohiradagi «Al-Ittihodiya» saroyida oliy darajadagi muzokaralar bo‘lib o‘tadi.
Tomonlar ustuvor sohalardagi ko‘p qirrali hamkorlikni yanada kengaytirishning dolzarb masalalarini muhokama qiladilar. Yakunda qator ikki tomonlama hujjatlar imzolanishi ko‘zda tutilgan.
Davlatimiz rahbari Misrning yetakchi kompaniyalari vakillari bilan uchrashuv o‘tkazadi.
Mamlakatning eng qadimgi o‘tmishdan bugungi kungacha bo‘lgan davr tarixiga oid yodgorlik va buyumlarning boy to‘plamiga ega Misr sivilizatsiyasi milliy muzeyi bilan tanishish ko‘zda tutilgan.

Шавкат Мирзиёев отбыл в Египет
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев по приглашению Президента Арабской Республики Египет Абдельфаттаха ас-Сиси 20 февраля отбыл в эту страну с официальным визитом. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
В соответствии с программой пребывания, во дворце «Аль-Иттихадия» в Каире пройдут переговоры на высшем уровне.
Стороны обсудят актуальные вопросы дальнейшего расширения многопланового сотрудничества в приоритетных сферах. Запланировано подписание ряда двусторонних документов.
Глава нашего государства встретится с представителями ведущих компаний Египта.
Предусматривается посещение Национального музея египетской цивилизации, в котором собрана богатейшая коллекция артефактов и памятников, относящихся к истории страны с древнейших времен до современности.