Shavkat Mirziyoyev Emomali Rahmon bilan uchrashdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev bugun, 14-oktyabr kuni Mustaqil Davlatlar Hamdo‘stligi Davlat rahbarlari kengashining majlisi doirasida Tojikiston Respublikasi Prezidenti Emomali Rahmon bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Markaziy Osiyoda ko‘p qirrali hamkorlikni yanada kengaytirish va mintaqaviy sheriklikni mustahkamlashning dolzarb masalalari ko‘rib chiqildi.
Prezidentlar oliy darajada erishilgan, eng avvalo, tovar ayirboshlashni ko‘paytirish, sanoat, energetika, transport, infratuzilma, qishloq xo‘jaligi sohalarida ustuvor investitsiya loyihalarini amalga oshirish borasidagi kelishuvlarni ro‘yobga chiqarish zarurligini ta’kidladilar.
Shuningdek, mintaqaviy tuzilmalar, shu jumladan ShHT va MDH doirasidagi hamkorlikka oid masalalar muhokama qilindi.

Шавкат Мирзиёев провел встречу с Эмомали Рахмоном
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 14 октября в рамках программы заседания Совета глав государств Содружества Независимых Государств встретился с Президентом Республики Таджикистан Эмомали Рахмоном.
Были рассмотрены актуальные вопросы дальнейшего расширения многопланового сотрудничества и углубления регионального партнерства в Центральной Азии.
Президенты отметили необходимость практической реализации договоренностей на высшем уровне, прежде всего по наращиванию товарооборота, осуществлению приоритетных инвестиционных проектов в сфере промышленности, энергетики, транспорта, инфраструктуры, сельского хозяйства.