Shavkat Mirziyoyev Toshkentni aylanadi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev ertaga, 9-may kuni Xotira va qadrlash kuni munosabati bilan Toshkent shahrida amalga oshirilgan bunyodkorlik ishlari bilan tanishishi va bayram tadbirida ishtirok etishi kutilmoqda.
«Xabar.uz» manbasining xabariga ko‘ra, Shavkat Mirziyoyev ertaga Xalqlar do‘stligi maydoni, Shomahmudovlar kompozitsiyasi hamda Olmazor tumanidagi general-mayor Sobir Rahimov haykalini borib ko‘rishi kutilmoqda.
Shuningdek, davlat rahbari 9-may — Xotira va qadrlash kuni munosabati bilan tashkil etiladigan marosimda qatnashish uchun Toshkent shahridagi Botanika bog‘iga ham tashrif buyurishi rejalashtirilgan.
Ayni paytda Botanika bog‘ida ushbu tadbirga tayyorgarlik ishlari avjida. Bog‘da urush davri ruhini aks ettiradigan namunalar ham yo‘q emas.

Шавкат Мирзиёев намерен прогуляться по Ташкенту
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев завтра, 9 мая намерен ознакомиться с созедательными работами, посвященными 9 маю - Дню памяти и почестей и принять участие в праздничном мероприятии.
Как сообщает источник «Xabar.uz», Шавкат Мирзиёев завтра ознакомится с площадью Дружбы народов, композицией семьи Шомахмудовых и памятником генерал-майору Собиру Рахимову в Алмазарском районе.
Также запланирован визит главы государства в Ташкентский ботанический сад для участия на церемонии, посвященной 9 маю.
В данный момент здесь активно ведутся подготовительные работы. В саду также установлены экспонаты напоминающие времена Второй мировой войны.