Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев эртага, 9 май куни Хотира ва қадрлаш куни муносабати билан Тошкент шаҳрида амалга оширилган бунёдкорлик ишлари билан танишиши ва байрам тадбирида иштирок этиши кутилмоқда.
«Xabar.uz» манбасининг хабарига кўра, Шавкат Мирзиёев эртага Халқлар дўстлиги майдони, Шомаҳмудовлар композицияси ҳамда Олмазор туманидаги генерал-майор Собир Раҳимов ҳайкалини бориб кўриши кутилмоқда.
Шунингдек, давлат раҳбари 9 май — Хотира ва қадрлаш куни муносабати билан ташкил этиладиган маросимда қатнашиш учун Тошкент шаҳридаги Ботаника боғига ҳам ташриф буюриши режалаштирилган.
Айни пайтда Ботаника боғида ушбу тадбирга тайёргарлик ишлари авжида. Боғда уруш даври руҳини акс эттирадиган намуналар ҳам йўқ эмас.

Шавкат Мирзиёев намерен прогуляться по Ташкенту
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев завтра, 9 мая намерен ознакомиться с созедательными работами, посвященными 9 маю - Дню памяти и почестей и принять участие в праздничном мероприятии.
Как сообщает источник «Xabar.uz», Шавкат Мирзиёев завтра ознакомится с площадью Дружбы народов, композицией семьи Шомахмудовых и памятником генерал-майору Собиру Рахимову в Алмазарском районе.
Также запланирован визит главы государства в Ташкентский ботанический сад для участия на церемонии, посвященной 9 маю.
В данный момент здесь активно ведутся подготовительные работы. В саду также установлены экспонаты напоминающие времена Второй мировой войны.