Chechenistonda tug‘ilgan UFC jangchisi yana g‘alaba qozonib, rekord o‘rnatdi
Shvetsiyalik aralash jang usuli (MMA) kurashchisi Xamzat Chimayev 10 kun ichida ikkinchi g‘alabasini nishonladi va mutlaq jang chempionati (UFC) rekordchisiga aylandi.
Abu-Dabining Yas «jangchilar oroli»da UFC musobaqasi doirasida asli Chechenistonda tug‘ilgan 24 yoshli Xamzat Buyuk Britaniya vakili Riz Makki bilan jang qildi. Chimayev birinchi raundning o‘zidayoq texnik nokaut bilan g‘alaba qozondi.
Shu tariqa u 10 kun ichida promoushen doirasida ikkinchi g‘alabasini hisobiga yozib qo‘yib, UFC rekordini o‘rnatdi. Uning birinchi jangi ham «jangchilar oroli»da bo‘lib o‘tgandi. O‘shanda Chimayev uelslik Jon Fillipsni muddatidan oldin mag‘lubiyatga uchratishga muvaffaq bo‘ldi. Jangdan so‘ng Xamzat Abu-Dabini tark etishdan oldin yana bir jangni o‘tkazishga tayyorligini bildirgandi.
Chimayev Chechenistonda dunyoga kelgan. 16 yoshida oilasi bilan Shvetsiyaga ko‘chib o‘tgan. Uning hisobida o‘nta g‘alaba bor. Biror marta ham mag‘lub bo‘lmagan.

Боец UFC родом из Чечни снова победил и установил рекорд
Шведский боец смешанного стиля (MMA) Хамзат Чимаев одержал вторую победу за 10 дней и стал рекордсменом Абсолютного бойцовского чемпионата (UFC). Об этом сообщает корреспондент «Ленты.ру».
24-летний уроженец Чечни дрался с представителем Великобритании Ризом Макки в рамках турнира UFC на «бойцовском острове» Яс в Абу-Даби. Чимаев одержал победу техническим нокаутом в первом раунде.
Таким образом, он записал на свой счет вторую победу в рамках промоушена за 10 дней, тем самым установив рекорд UFC. Его первый поединок под эгидой организации также прошел на «бойцовском острове». Тогда Чимаев досрочно завершил схватку с валлийцем Джоном Филлипсом. После боя уроженец Чечни выразил готовность провести еще один поединок, не покидая Абу-Даби.
Чимаев родился в Чечне. В 16-летнем возрасте он вместе с семьей перебрался в Швецию. На его счету восемь побед и ни одного поражения.