Чеченистонда туғилган UFC жангчиси яна ғалаба қозониб, рекорд ўрнатди
Швециялик аралаш жанг усули (MMA) курашчиси Хамзат Чимаев 10 кун ичида иккинчи ғалабасини нишонлади ва мутлақ жанг чемпионати (UFC) рекордчисига айланди.
Абу-Дабининг Яс «жангчилар ороли»да UFC мусобақаси доирасида асли Чеченистонда туғилган 24 ёшли Хамзат Буюк Британия вакили Риз Макки билан жанг қилди. Чимаев биринчи раунднинг ўзидаёқ техник нокаут билан ғалаба қозонди.
Шу тариқа у 10 кун ичида промоушен доирасида иккинчи ғалабасини ҳисобига ёзиб қўйиб, UFC рекордини ўрнатди. Унинг биринчи жанги ҳам «жангчилар ороли»да бўлиб ўтганди. Ўшанда Чимаев уэльслик Жон Филлипсни муддатидан олдин мағлубиятга учратишга муваффақ бўлди. Жангдан сўнг Хамзат Абу-Дабини тарк этишдан олдин яна бир жангни ўтказишга тайёрлигини билдирганди.
Чимаев Чеченистонда дунёга келган. 16 ёшида оиласи билан Швецияга кўчиб ўтган. Унинг ҳисобида ўнта ғалаба бор. Бирор марта ҳам мағлуб бўлмаган.

Боец UFC родом из Чечни снова победил и установил рекорд
Шведский боец смешанного стиля (MMA) Хамзат Чимаев одержал вторую победу за 10 дней и стал рекордсменом Абсолютного бойцовского чемпионата (UFC). Об этом сообщает корреспондент «Ленты.ру».
24-летний уроженец Чечни дрался с представителем Великобритании Ризом Макки в рамках турнира UFC на «бойцовском острове» Яс в Абу-Даби. Чимаев одержал победу техническим нокаутом в первом раунде.
Таким образом, он записал на свой счет вторую победу в рамках промоушена за 10 дней, тем самым установив рекорд UFC. Его первый поединок под эгидой организации также прошел на «бойцовском острове». Тогда Чимаев досрочно завершил схватку с валлийцем Джоном Филлипсом. После боя уроженец Чечни выразил готовность провести еще один поединок, не покидая Абу-Даби.
Чимаев родился в Чечне. В 16-летнем возрасте он вместе с семьей перебрался в Швецию. На его счету восемь побед и ни одного поражения.