Habib Nurmagomedovning navbatdagi jangi sanasi ma’lum bo‘ldi
UFC rahbari Deyna Uaytning aytishicha, dog‘istonlik Habib Nurmagomedov va amerikalik Jastin Getji o‘rtasidagi jang 24-oktyabr kuni bo‘lib o‘tadi. Jang Abu-Dabi shahrida o‘tkazilishi kutilmoqda.
«Jang albatta o‘tkaziladi. Habib Getji bilan 24-oktyabrda to‘qnashadi. Otasining o‘limi tufayli Nurmagomedovga hozir juda og‘ir, chunki u otasini qahramon deb bilardi, ularning munosabatlari juda yaqin bo‘lgan», deya Deyna Uaytning so‘zlaridan iqtibos keltirmoqda CNN.
Habib Nurmagomedov professional faoliyati davomida 28 ta jangda qatnashib, ularning barchasiga g‘alaba qozongan. Habib Nurmagomedov 2018-yil 7-oktyabrda irlandiyalik Konor Makgregorni yengib jahon chempionligi kamarini qo‘lga kiritgan va 2019-yil 7-sentyabr kuni Dastin Puare bilan jangda kamarni himoya qilgandi.
UFC chempioni Jastin Getji hisobida esa 22 g‘alaba hamda 2 ta mag‘lubiyat bor. Jastin Getji o‘zining so‘nggi jangini 10 may kuni Toni Fergyusonga qarshi o‘tkazib, texnik nokaut hisobiga g‘alaba qozongan edi.
Eslatib o‘tamiz, Habib Nurmagomedov va Toni Fergyuson o‘rtasidagi jang esa shu paytgacha 5 marta bekor qilingan.

Стала известна дата боя Нурмагомедова и Гэтжи
Президент UFC Дэйна Уайт назвал дату боя действующего чемпиона в легком весе Хабиба Нурмагомедова и американца Джастина Гэтжи. Поединок состоится 24 октября.
— Бой состоится. Хабиб против Гэтжи — 24 октября. Хабибу было тяжело в последнее время из-за смерти отца, который был для него героем, они очень близко общались, — цитирует Уайта источник.
Глава UFC не уточнил место проведения поединка. Ранее сообщалось, что спортсмены подерутся в сентябре на острове в Абу-Даби.
Напомним, Гэтжи завоевал пояс временного чемпиона UFC в легком весе, досрочно победив Тони Фергюсона 9 мая в США. Изначально соперником Фергюсона и должен был быть Нурмагомедов, но россиянин не смог принять участие в турнире UFC из-за ограничений, связанных с пандемией коронавируса.
В активе 31-летнего Гэтжи 22 победы и два поражения, его ровесник Нурмагомедов выиграл все свои 28 боев.