Tobut futbol o‘yinidan so‘ng katta janjalga sabab bo‘ldi
Braziliya futboli A seriyasining 30-turidan o‘rin olgan «Internasonal» va «Gremio» jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv har ikki jamoa vakillari ishtirokidagi mushtlashuv bilan yakunlandi. Shu bilan birga, mojaroga mezbonlar muxlislarining g‘alati xatti-harakati sabab bo‘lgan.
«Internasonal» – «Gremio» uchrashuvi 1:0 hisobida mezbonlar foydasiga hal bo‘ldi. Final hushtagi yangraganidan keyin mahalliy futbolchilarning muxlislari dushman logotipi tushirilgan karton tobutlarni olib chiqishdi. Shu tariqa, ular raqibning mahalliy futbol chempionati ikkinchi divizioniga tushishiga shama qilishdi.
Muxlislarni «Internasonal»ning ayrim futbolchilari ham qo‘llab-quvvatlashdi. Ular muxlislardan bir nechta «tobut» olib, ular bilan maydon bo‘ylab yugura boshlashdi. Bu esa raqib futbolchilarining keskin noroziligiga sabab bo‘ldi va katta mushtlashuvga olib keldi. Natijada politsiya tomonlarni ajratishga majbur bo‘ldi.
30 turdan keyin «Internasonal» 44 ochkoga ega va Braziliya A Seriyasi turnir jadvalida 7-o‘rinda bormoqda. O‘z navbatida «Gremio» 26 ochko bilan oxirgidan bitta oldin — 19-pog‘onada bormoqda.

Матч чемпионата Бразилии по футболу закончился массовой дракой
Встреча 30-го тура бразильской футбольной Серии А между командами «Интернасьональ» и «Гремио» завершился потасовкой с участием представителей обеих команд. При этом поводом для конфликта стал нестандартный перформанс болельщиков хозяев.
Матч между «Интернасьоналем» и «Гремио» завершился со счётом 1:0 в пользу хозяев. После финального свистка фанаты местных футболистов достали картонные гробы с изображением логотипа противника. Таким образом они намекнули на возможный вылет противника во второй дивизион местного футбольного чемпионата.
Болельщиков поддержали и некоторые футболисты «Интернасьоналя». Они взяли у фанатов несколько «гробов» и принялись бегать с ними по полю. Это вызвало резкое недовольство со стороны игроков соперника и привело к массовой потасовке. В итоге разнимать стороны пришлось полицейским.
После 30 туров «Интернасьональ» имеет в активе 44 очка и занимает седьмое место в турнирной таблице бразильской Серии А. В свою очередь «Гремио» с 26 очками расположился на предпоследней, 19-й строчке.