«Lokomotiv» jamoasi futzal bo‘yicha O‘zbekiston chempionatining navbatdagi tur o‘yiniga bormadi.
7-iyun kuni «Lokomotiv» klubi «Paxtakor» bilan uchrashishi lozim edi, ammo futbolchilar maydonga chiqishdan bosh tortgan. Bunga moliyaviy muammolar sabab bo‘lgan, deya yozmoqda «Nuz.uz» nashri.
Chempionat reglamentiga ko‘ra, «temiryo‘lchilar»ga texnik mag‘lubiyat yozilgan va «Paxtakor»ga uch ochko berilgan. Ammo oradan bir kun o‘tib, uchrashuv baribir o‘tkazilgan va unda «Paxtakor» 6:0 hisobida g‘alaba qozongan.
Ushbu masala bo‘yicha O‘FA hozircha biror bir izoh keltirganicha yo‘q.
Bir necha kun avval O‘FA futzal, ayollar va yoshlar jamoasiga e’tibor qaratmagan futbol klublari superligani tark etishi haqida ogohlantirgan edi.

Команда «Локомотив» сорвала игру в первый день 11-го тура XXII чемпионата Узбекистана по футзалу, не явившись на поле.
7 июня «Локомотив» должен был встретиться с «Пахтакором», однако игроки отказались выходить на матч. Причиной этого стали финансовые претензии команды к руководству клуба.
Согласно регламенту чемпионата, «железнодорожникам» в силу неявки было засчитано техническое поражение, а «Пахтакору» - победа с начислением трёх очков.
На следующий день, 8 июня, матч всё-таки состоялся и закончился со счетом 6:0 в пользу «Пахтакора», сообщает «Nuz.uz»
Комментариев по поводу этого происшествия от Ассоциации футбола Узбекистана пока не поступило.
На днях футбольные клубы получили официальное предупреждение, что им придется покинуть Суперлигу, если они не будут уделять должное внимание своим командам по футзалу, а также женским и молодежным командам.