Nurmagomedov raqibi Getji adashayotganini aytdi
Aralash jang san’ati (MMA)ning rossiyalik vakili Habib Nurmagomedov amerikalik Jastin Getjining gaplariga javob qaytardi. «Chempionat.com» uning so‘zlarini keltirgan.
Nurmagomedov raqibining so‘zlarini inkor etdi. Chunki u o‘zini mukammal hisoblamaydi.
«Biz zalda bir-birimizni silab-siypalamaymiz, shuning uchun ham dunyodagi eng zo‘rimiz. U adashadi. Men o‘zimga nisbatan o‘ta talabchanman. Oilada meni doimo tanqid qilishgan. Bo‘shashmasdan, tinmay harakat qilish kerak bo‘lgan o‘g‘il sifatida munosabatda bo‘lishgan», — dedi u. Jangchining aytishicha, otasi yetarlicha mashq qilmaslik uning zaif tomoni ekanligini doimo aytgan.
12-avgust kuni Getji Nurmagomedov o‘zini mukammal jangchi hisoblashini aytdi. Uning fikricha, jangchini faqat uning egosini silab-siypalaydigan odamlar qurshab olgan.
Nurmagomedov bilan Getji 23-oktyabr kuni UFC musobaqasi doirasida kuch sinashadi. Rossiyalik jangchi tashkilotning yengil vazndagi chempionlik kamarini himoya qiladi. Uning hisobida 28 ta jangda 28 ta g‘alaba bor. Amerikalik esa UFCning ushbu toifadagi vaqtincha chempioni hisoblanadi.
2-avgust kuni Nurmagomedov Getji bilan jang qilish uchun mashg‘ulotlarga qaytdi. 31 yoshli jangchi jiddiy tayyorgarlik ko‘rishini ma’lum qildi. Otasi va murabbiysi Abdulmannop Nurmagomedovning o‘limi tufayli mashg‘ulotlarni to‘xtatishga to‘g‘ri kelgandi.

Нурмагомедов ответил на слова Гэтжи о его самой большой слабости
Российский боец смешанного стиля (MMA) Хабиб Нурмагомедов ответил на слова американца Джастина Гэтжи о его самой большой слабости. Его слова приводит «Чемпионат.com».
Нурмагомедов опроверг слова соперника о том, что он считает себя безупречным. «Мы в зале друг друга не ласкаем, поэтому мы лучшие в мире. Он ошибается. Я очень самокритичный. Меня всегда критиковали в семье. Относились как к сыну, который должен пахать и не расслабляться», — заявил он. Боец добавил, что отец всегда называл его слабостью то, что он недостаточно отжимается.
12 августа Гэтжи заявил, что Нурмагомедов считает себя идеальным бойцом. По его мнению, боец окружает себя только теми людьми, которые ласкают его эго.
Нурмагомедов подерется с Гэтжи в рамках турнира Абсолютного бойцовского чемпионата (UFC) 254 23 октября. Россиянин будет защищать пояс чемпиона организации в легком весе. На его счету 28 побед в 28 поединках. Американец — временный чемпион UFC в этой весовой категории.
2 августа Нурмагомедов прокомментировал возвращение к тренировкам для поединка против Гэтжи. 31-летний боец признался, что ему предстоит тяжелая подготовка. Занятия пришлось прервать из-за смерти отца и тренера Абдулманапа Нурмагомедова.