Sud oltin to‘p sohibini uy qamog‘idan ozod qilishni rad etdi
Paragvay sudi 2002-yilda futbol bo‘yicha Jahon chempioni bo‘lgan Braziliya terma jamoasi vakili Ronaldinoni uy qamog‘idan ozod qilish haqidagi iltimosini rad etdi, deya xabar berdi «Frans Press» agentligi.
7-mart kuni Ronaldino bilan akasi Paragvay hududiga kirishda qalbaki pasportlardan foydalanganlikda gumon qilinib hibsga olingan. Aprelning boshida sudya Gustavo Amarilya 1,6 million dollar miqdorida garov evaziga Ronaldinoni uy qamog‘iga o‘tkazdi. O‘shandan beri sobiq futbolchi bilan akasi Asunson markazidagi mehmonxonada turishibdi.
Ushbu ish yuzasidan 18 kishi hibsga olingan, ularning aksariyati politsiya yoki immigratsiya xizmati xodimlaridir.
2019-yil yozdagi xabarga ko‘ra, sud Riu-Grandi-du-Sul shtati prokuraturasi to‘lashni talab qilgan jarima tufayli 40 yoshli Ronaldinoning Braziliyani tark etishini taqiqlab qo‘ygandi. Uni suvni muhofaza qilish hududida noqonuniy qurilish ob’yekti bilan aloqasi borligida ayblashmoqda.

Суд отказался освободить Роналдиньо из-под домашнего ареста
Парагвайский суд отклонил ходатайство об освобождении чемпиона мира по футболу 2002 года в составе сборной Бразилии Роналдиньо из-под домашнего ареста, сообщает агентство Франс Пресс.
Роналдиньо и его брат, подозреваемые в использовании фальшивых паспортов для въезда на территорию Парагвая, были арестованы 7 марта. В начале апреля судья Густаво Амарилья отпустил Роналдиньо под домашний арест под залог в размере 1,6 миллиона долларов. С тех пор экс-футболист и его брат находятся в гостинице в центре Асунсьона.
В связи с этим делом арестовано 18 человек, большинство из них — сотрудники иммиграционной службы или полиции.
Летом 2019 года сообщалось, что суд запретил 40-летнему Роналдиньо покидать Бразилию из-за штрафа, который его обязала выплатить прокуратура штата Риу-Гранди-ду-Сул. Претензии к нему возникли в связи с незаконным строительством объекта в водоохранной зоне.