Zaynab Dayibekova Parij-2024 yozgi Olimpiya o‘yinlari litsenziyasini qo‘lga kiritdi
Bugun qilichbozlik sportida Parij-2024 yozgi Olimpiya o‘yinlari uchun reyting ochkolarini jamg‘arish davri rasman yakunlandi.
Quvonarlisi, sablya bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi a’zosi Zaynab Dayibekova ushbu reyting orqali to‘g‘ridan-to‘g‘ri 4 yillikning eng nufuzli musobaqasiga yo‘llanma oldi.
Shu tariqa, Dayibekova faoliyatida ikkinchi bor Olimpiya o‘yinlarining ishtirokchisiga aylanmoqda.
Qolgan yo‘nalishlardagi qilichbozlarimiz 27-28 aprel kunlari BAAning Fujayra shahrida o‘tadigan qit’aviy litsenzion turnir orqali yo‘llanma olishga harakat qilishadi.
Shu tariqa O‘zbekiston delegatsiyasining Parij-2024 yozgi Olimpiya o‘yinlariga qo‘lga kiritgan litsenziyalari 26 taga yetdi.

Зайнаб Дайибекова завоевала путевку на летние Олимпийские игры Париж-2024
По итогам рейтинга очков по фехтованию к летним Олимпийским играм Париж-2024 представительница сборной Узбекистана по сабле Зайнаб Дайибекова напрямую удостоилась путевки на Олимпийские игры.
Как сообщили в пресс-службе НОК Узбекистана, Зайнаб Дайибекова во второй раз становится участницей Олимпийских игр.
Фехтовальщики в остальных направлениях примут участие в континентальном лицензионном турнире в Фуджайре (ОАЭ) 27-28 апреля и будут бороться за путевки на Олимпиаду.
Отмечается, что количество лицензий в активе делегации Узбекистана на летние Олимпийские игры Париж-2024 достигло 26.