Зайнаб Дайибекова Париж-2024 ёзги Олимпия ўйинлари лицензиясини қўлга киритди
Бугун қиличбозлик спортида Париж-2024 ёзги Олимпия ўйинлари учун рейтинг очколарини жамғариш даври расман якунланди.
Қувонарлиси, сабля бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Зайнаб Дайибекова ушбу рейтинг орқали тўғридан-тўғри 4 йилликнинг энг нуфузли мусобақасига йўлланма олди.
Шу тариқа, Дайибекова фаолиятида иккинчи бор Олимпия ўйинларининг иштирокчисига айланмоқда.
Қолган йўналишлардаги қиличбозларимиз 27-28 апрель кунлари БААнинг Фужайра шаҳрида ўтадиган қитъавий лицензион турнир орқали йўлланма олишга ҳаракат қилишади.
Шу тариқа Ўзбекистон делегациясининг Париж-2024 ёзги Олимпия ўйинларига қўлга киритган лицензиялари 26 тага етди.

Зайнаб Дайибекова завоевала путевку на летние Олимпийские игры Париж-2024
По итогам рейтинга очков по фехтованию к летним Олимпийским играм Париж-2024 представительница сборной Узбекистана по сабле Зайнаб Дайибекова напрямую удостоилась путевки на Олимпийские игры.
Как сообщили в пресс-службе НОК Узбекистана, Зайнаб Дайибекова во второй раз становится участницей Олимпийских игр.
Фехтовальщики в остальных направлениях примут участие в континентальном лицензионном турнире в Фуджайре (ОАЭ) 27-28 апреля и будут бороться за путевки на Олимпиаду.
Отмечается, что количество лицензий в активе делегации Узбекистана на летние Олимпийские игры Париж-2024 достигло 26.