Bu yil 5ta fandan imtihon bo‘lishi aniq, faqat...
DTM Bosh boshqarma boshlig‘i Farhod Mirzayev ma’lum qilishicha, normativ hujjatlar bo‘yicha, 3ta majburiy fan va 2ta mutaxassislik fanidan imtihon olinishi aniq. Maksimal ball – 280,5 ball qilib belgilangan.
«Bosh vazir o‘rinbosari Behzod Musayevning 5ta fandan imtihon olinishi aniqmas, degan gapi turlicha talqin qilindi. Musayev pandemiya sharotidan kelib chiqib, degan ma’noda gapirgandi. O‘tgan yili ham 5ta fan bo‘lsa-da, pandemiya sabab fanlar 2taga tushirilgandi. Lekin hozir pandemiya holati barqaror.
Agar kasallik ko‘payib ketsagina, unda Qabul komissiyasi holatni ko‘rib chiqadi. Hozircha 5ta fandan imtihon olinishi aniq», dedi Farhod Mirzayev.

Вступительные экзамены в вузы в этом году будут проводиться по 5 предметам
Вступительные экзамены в 2021-2022 учебном году будут проводиться по 3 обязательным предметам и 2 предметам по специальностям. Максимальный балл установлен в 280,5 балла. Об этом сообщил начальник Главного управления ГТЦ Фарход Мирзаев.
«Высказывание заместителя премьер-министра Бехзода Мусаева о том, что в связи с пандемией невозможно сдать экзамен по 5 предметам, было истолковано по-разному. В прошлом году, по решению президента, было 5 дисциплин, но из-за пандемии количество предметов было сокращено до 2. Если случаев заболеваний увеличится, то государственная приемная комиссия пересмотрит ситуацию. Пока в нормативно-правовом акте определены 5 предметов», - сказал Фарход Мирзаев.