Toshkentdagi Amiti universiteti soha kompaniyalari bilan yaqin hamkorlik qiladi (video)
Toshkent shahridagi Amiti universitetida «Soha maslahatchilari jamiyati»ning navbatdagi yillik yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Mehnat bozorida yuqori malakali kadrlar tayyorlashni takomillashtirish, shuningdek, davlat tashkilotlari bilan hamkorlik aloqalarini yo‘lga qo‘yish maqsadida Soha maslahatchilari jamiyati tashkil etilgandi.
Maslahat kengashi yetakchi biznes rahbarlari va hukumatning mas’ul xodimlaridan iborat bo‘lib, uning tarkibiga Huawei, Exadel, UzCard, Uztelesom, MITC, LeverX, Vention, Bepro Group, RITM, EPAM, Hamkor Bank, UNICON, Artificial Intelligence, Uzinfocom va boshqa kompaniyalar vakillari kiradi.
Kengash universitetga uning strategik yo‘nalishi bo‘yicha yo‘l-yo‘riqlar ko‘rsatadi va universitet talabalari ehtiyojlarini qondirishga yordam beradi.
Uchrashuvni Toshkent shahridagi Amiti universiteti direktori Bobur Abdullayev olib bordi. U kengash a’zolarini qutlab, ularga doimiy ko‘mak uchun minnatdorlik bildirdi. So‘ngra universitetning so‘nggi yutuqlari, istiqboldagi rejalari va soha korxonalari bilan hamkorlik aloqalari haqida ma’ruza qildi.
Uchrashuv davomida quyidagi masalalar ko‘rib chiqildi:
- Universitetni rivojlantirish strategiyasi va o‘quv rejalarini yaratish bo‘yicha maslahatlar berish;
- Universitetning xalqaro ta’lim, fan va madaniyat markazi sifatida faoliyat yuritishi va har tomonlama o‘sishiga ko‘maklashish;
- Universitetning davlat va xususiy tuzilmalar bilan hamkorligini yanada rivojlantirish;
- Tashqi va ichki audit tizimlarini rivojlantirishga ko‘maklashish;
- Universitet faoliyatini uning ta’lim, ilmiy-tadqiqot va innovatsiyalar sohasidagi siyosati samaradorligi va boshqalar nuqtai nazaridan baholash.
Yig‘ilish yakunida soha maslahatchilari jamiyati a’zolari universitet kelajagiga ishonch bildirdilar. Ular universitetning mukammallikka intilishi va talabalarga jahon iqtisodiyoti va biznesda muvaffaqiyatga erishish uchun zarur bo‘lgan ko‘nikmalarni berishga e’tibor qaratayotganini yuqori baholadilar.
Video materiallar va yetakchi kompaniyalar vakillari bilan suhbatlarni ko‘rish uchun havolaga o‘ting:
Shuningdek, Amiti universiteti 2023-2024 o‘quv yili uchun hujjatlarni qabul qilishni davom ettirayotganini eslatib o‘tmoqchimiz.
Kirish imtihonlari 24 avgust va 7 sentyabr kunlari bo‘lib o‘tadi. Abituriyentlar matematika va ingliz tilidan ichki imtihonlarni topshirishlari lozim.

Международный университет Амити в Ташкенте тесно сотрудничает с отраслевыми компаниями (видео)
3 августа 2023 года Университет Амити в городе Ташкент провел ежегодное совещание "Общество отраслевых советников".
B целях улучшения деятельности по подготовке высококвалифицированных кадров на рынке труда, а также для выстраивания партнерских отношений с государственными организациями, было создано почетное Общество отраслевых советников.
Консультативный совет состоит из ведущих бизнес-лидеров и государственных чиновников, в который входят такие компании как: Huawei, Exadel, UzCard, Uztelekom, MITC, LeverX, Vention, Bepro Group, RITM, EPAM, Hamkor Bank, UNICON, Artificial Intelligence, Uzinfocom и другие
Совет дает руководство университету по его стратегическому направлению и помогает обеспечить, чтобы университет удовлетворял потребности своих студентов и сообщества.
Встречу возглавил Бобур Абдуллаев — директор Университета Амити в городе Ташкент. Бобур Абдуллаев приветствовал членов совета и поблагодарил за их продолжающуюся поддержку. Затем он презентовал о недавних достижениях университета, его планах на будущее и его партнерстве с промышленностью.
В ходе встречи были рассмотрены такие вопросы как:
- Консультирование в формировании стратегии и программ развития Университета;
- Содействие функционированию и комплексному развитию Университета как образовательного, научного и культурного центра международного уровня;
- Содействие сотрудничеству между Университетом с государственными и частными структурами;
- Содействие по развитию систем внешнего и внутреннего аудита;
- Оценка деятельности Университета с точки зрения эффективности проводимой им политики в сфере образования, научной и инновационной деятельности и другие.
В завершение встречи члены общества отраслевых советников выразили уверенность в будущем университета. Они похвалили приверженность университета совершенству и его внимание к предоставлению студентам навыков, необходимых для успеха в мировой экономике и бизнесе.
С видеоматериалом и интервью с представителями ведущих компаний можно по ссылке:
Также хотим напомнить, что в университете Амити продолжается приём документов на 2023-2024 учебный год
Вступительные экзамены пройдут 24 августа и 7 сентября, абитуриентам необходимо сдать внутренние экзамены по математике и английскому языку