Huawei hamkorlar va mijozlarni tijorat biznesini muvaffaqiyatli raqamlashtirish yo‘lida birlashishga taklif etadi
2024 yil 22 aprel kuni Huawei kompaniyasi Central Asia Commercial Roadshow’ni ishga tushirdi. Raqamlashtirish jadal rivojlanayotgani va raqamli iqtisodiyot shakllanib borayotgani e’tiborga olinsa, O‘zbekiston tijorat biznesi uchun bir qator tadbirlarni o‘tkazgan birinchi davlat bo‘ldi. Ushbu tadbirda davlat va ta’lim sektori, turli industriyalar, IT sohasidagi xususiy biznes, sog‘liqni saqlash, chakana savdo, mehmonxonalar sohasi vakillari o‘z mijozlari va hamkorlarining ehtiyojlariga yechim topish uchun raqamli mahsulotlar bilan tanishdilar.
Huawei Enterprise korporativ biznes guruhi davlat, korporativ va industrial sektorlardagi hamkorlari va mijozlarining ilg‘or raqamli mahsulotlar, yechimlar va platformalardan xabardorligini oshirish maqsadida har yili an’anaviy tadbirlarni o‘tkazib keladi. 2024 yil 22 aprel kuni Toshkentda tijorat yo‘nalishidagi biznes uchun o‘tkazilgan birinchi tadbir qatnashchilariga mijozlarlarning turli ssenariylarga oid ehtiyojlarini qondirish uchun ilg‘or yechimlarni o‘rganish imkonini berish bilan bir qatorda ularga tegishli kichik va o‘rta biznesni bosqichma-bosqich raqamli va intellektual transformatsiya qilish jarayonlariga yo‘l ochdi.
Yaqin Sharq va Markaziy Osiyo regioni bo‘yicha tijorat biznesi yo‘nalishi direktori Jeyson Yan o‘z kirish so‘zida Huawei Enterprise biznes guruhining hamkorlar bilan birga ishlash strategiyasi bilan o‘rtoqlashdi, shuningdek hamkorlar uchun biznes yuritish, mahsulotlar logistikasini monitoring qilish, marketing resurslari va ta’lim materiallaridan foydalanish jarayonlarini osonlashtirish maqsadida ishga tushirilgan innovatsion servis va raqamli platformalar haqida so‘zlab berdi. «Biz hamkorlarni birgalikda kichik va o‘rta biznes korxonalarini bozorda talabgir bo‘lgan mahsulotlar, IT vositalar hamda biznesni tashkil etish bo‘yicha ishonchli tizimlar yordamida raqamli va intellektual transformatsiya qilish uchun hamkorlikka taklif etamiz».
Tadbir davomida ekspertlar Huawei mahsulotlari va yechimlari, raqobatbardosh afzalliklari, IP-tarmoqlari, ma’lumotlarni saqlash tizimlari, optiq tarmoqlar kabi yo‘nalishlarda qo‘llash ssenariylari, masofaviy aloqani tashkil etish uchun intellektual qurilmalar va tizimlar, chakana savdo, sog‘liqni saqlash, turizm va boshqa sohalar uchun yaratilgan aqlli va xavfsiz kampuslar bilan tanishtirdilar. Mehmonlar orasida ta’lim sohasi vakillari borligi e’tiborga olinib, mazkur texnologiyalar va yechimlarning qo‘llanishi «aqlli» universitetlar va maktablarni yaratish bo‘yicha amaliy misollar asosida namoyish etildi.
Huawei’ning O‘zbekistondagi AKT yechimlari bo‘yicha maslahatchisi Reshat Boltayev hamkorlar manfaatini ko‘zlovchi hamkorlik va biznes-modeli qurish hisobiga tijorat bozoriga kiritilayotgan strategik sarmoyalari to‘g‘risida so‘zlab berdi. «Kichik va o‘rta biznes korxonalari, tijoriy tashkilotlar va vertikal industriya global tarzda raqamli va intellektual transformatsiya qilinishi ulkan bozor paydo qiladi hamda katta imkoniyatlarga yo‘l ochadi. Biz hamkorlar bilan birgalikda rivojlantirish siyosatini optimallashtirish, sog‘lom va o‘zaro manfaatli hamkorlik munosabatlarini o‘rnatish hamda umumiy muvaffaqiyatga erishish yo‘lida sa’y-harakatlarni birlashtirishda davom etamiz» - deya ta’kidladi Reshat Boltayev.
Biznesning tijorat yo‘nalishiga bag‘ishlangan navbatdagi Central Asia Commercial Roadshow tadbiri 2024 yil 25 aprel kuni Samarqandda bo‘lib o‘tadi. Tadbirga qiziqish bildirgan hamkorlar va mijozlar ro‘yxatdan o‘tgan holda qatnashishlari mumkin.
Huawei kompaniyasi o‘zaro manfaat, halollik va qoidalarga amal qilish bilan ifodalanuvchi umumiy muvaffaqiyatga erishish uchun ochiq hamkorlikka intilgan holda gullab-yashnagan ekotizimni yaratish yo‘lida butun dunyo bo‘ylab 40 000 dan ortiq hamkorlar bilan ishlaydi. Huawei O‘zbekistondagi 25 yillik faoliyati davomida AKT infratuzilmalarini mustahkamlash, iqtisodiyotning turli sohalarini raqamlashtirish, raqamli ishlanmalar bo‘yicha iqtidorlarni yetishtirish, rag‘batlantirish va mamlakat taraqqiyotiga barqaror ko‘maklashish borasida ahamiyatli loyihalarni amalga oshirib kelmoqda.

Huawei приглашает партнеров и заказчиков объединиться для успешной цифровизации коммерческого бизнеса
22го апреля 2024 года компания Huawei запустила Central Asia Commercial Roadshow. Учитывая стремительный рост цифровизации и становление цифровой экономики, Узбекистан стал первой страной для проведения ряда мероприятий для коммерческого бизнеса. Представители государственного и образовательного секторов, различных индустрий, частного бизнеса в IT, здравоохранении, розничной торговле, гостиничной сфере ознакомились с цифровыми продуктами для решения запросов своих клиентов и партнёров.
На ежегодной основе Подразделение корпоративного бизнеса Huawei Enterprise проводит мероприятия в целях повышения осведомленности партнёров и заказчиков государственного, корпоративного и индустриального секторов о передовых цифровых продуктах, решениях и платформах. Первое мероприятие для коммерческого направления бизнеса, прошедшее в Ташкенте 22го апреля 2024г., позволило участникам изучить дифференцированные решения для удовлетворения потребностей заказчиков в различных сценариях, способствуя поэтапной цифровой и интеллектуальной трансформации их малого и среднего бизнеса.
В своей вступительной речи Джейсон Ян, Директор Коммерческого направления бизнеса, Huawei Enterprise по региону Ближнего Востока и Центральной Азии, поделился стратегией развития сотрудничества с партнёрами, а также рассказал об инновационных сервисных и цифровых платформах, запущенных для партнёров с целью облегчения ведения бизнеса, мониторинга логистики товаров, доступа к маркетинговым ресурсам и образовательным материалам. "Мы приглашаем партнеров к сотрудничеству для совместного осуществления цифровой и интеллектуальной трансформации малых и средних предприятий с помощью востребованных на рынке продуктов, IT инструментов и надежных систем по организации бизнеса".
В ходе мероприятия эксперты представили продукты и решения Huawei, их конкурентные преимущества, сценарии применения по таким направлениям, как IP-сети, системы хранения данных, оптические сети, интеллектуальные устройства и системы для организации удаленной связи, умные и безопасные кампусы для отраслей розничной торговли, здравоохранения, туризма и др. Учитывая, что среди гостей были представители сферы образования, применение данных технологий и решений было продемонстрировано на основе практических примеров создания «умных» университетов и школ.
Болтаев Решат, советник по ИКТ решениям Huawei в Узбекистане, рассказал о стратегических инвестициях компании в коммерческий рынок за счет налаживания сотрудничества и построения бизнес-модели, ориентированной на партнеров. «Глобальная цифровая и интеллектуальная трансформация малых и средних предприятий, коммерческих организаций и вертикальных индустрий открывает огромный рынок и предоставляет большие возможности. Мы продолжим оптимизировать политику развития сотрудничества с партнерами, строить здоровые и взаимовыгодные партнерские отношения и объединять усилия для достижения общего успеха,» - отметил Решат Болтаев.
Следующее мероприятие Central Asia Commercial Roadshow для коммерческого направления бизнеса пройдет 25го апреля 2024г. в Самарканде, заинтересованные партнёры и заказчики могут присоединиться к мероприятию, пройдя регистрацию.
Компания Huawei сотрудничает с более 40 000 партнерами по всему миру для создания процветающей экосистемы, выступая за открытое сотрудничество для общего успеха, характеризующееся взаимными выгодами, честностью и следованию правилам. В Узбекистане Huawei осуществляет свою деятельность на протяжении 25 лет, реализуя значимые проекты в сфере укрепления ИКТ инфраструктуры, цифровизации сфер экономики, подготовке и взращивании цифровых талантов и поддержке устойчивого развития в стране.