Afg‘onistonda tolibonlar tunda hujum qilib, sakkiz askarni o‘ldirishdi
Afg‘oniston sharqida Nangarxar viloyatining nazorat-o‘tkazish punktida tolibonlar tomonidan uyushtirilgan hujum natijasida sakkiz nafar askar halok bo‘ldi. Bu haqda mamlakat xavfsizlik xizmatidagi manbasiga tayanib «RIA Novosti» xabar berdi.
«Tolibonlar tunda Nangarxar viloyatining sharqidagi Kuzbaxar tumani nazorat-o‘tkazish punktiga hujum qilib, sakkiz nafar askarni o‘ldirdi va yana uch kishini yaraladi», — deya ma’lum qilgan manba.
Afg‘onistonda hukumat kuchlari bilan tolibonlar o‘rtasida qarama-qarshiliklar davom etmoqda. Tolibonlar qishloq joylarda katta hududlarni o‘z nazoratiga olib, yirik shaharlarga hujum qilishni boshlab yuborishgan.

При атаке талибов в Афганистане погибли восемь военных, сообщил источник
Восемь военных погибли, еще трое пострадали при ночной атаке талибов на КПП в районе Кузбахар афганской провинции Нангархар, сообщил РИА Новости источник в органах безопасности страны.
Другие подробности не приводятся.
В республике идет противостояние правительственных сил с боевиками движения «Талибан», которые контролируют значительные территории в сельской местности и развернули наступление на крупные города. Нестабильность нарастает на фоне вывода американских войск.
Кризис в Афганистане сказывается на соседях: усиливается напряженность на границах, растет наркотрафик. Таджикистан обратился за помощью к Москве и ОДКБ.