Siyosatchi futbolchi Markus Raykkonen bilan turmush qurdi. Ular 16 yildan beri bir-birini taniydi. Kelin-kuyovning ikki yarim yashar qizi bor. Hukumat rahbari qarorgohida bo‘lib o‘tgan to‘yga ikki yoshning qarindoshlari va do‘stlari taklif etildi.
Marin o‘tgan yil dekabrdan beri bosh vazir lavozimini egallab kelmoqda. U mamlakatda bu lavozimni egallagan uchinchi ayolga aylandi. Shuningdek, u nafaqat Finlyandiya, balki butun dunyo bo‘yicha eng yosh bosh vazir ham hisoblanadi. Uning mahkamasidagi 19 ta vazirdan 12 nafari — ayollar. Shuningdek, mamlakatdagi beshta katta partiyadan to‘rttasiga ayollar rahbarlik qilishadi.

Премьер-министр Финляндии вышла замуж за футболиста
Политик сочеталась браком с футболистом Маркусом Райкконеном, с которым встречается 16 лет. У пары растет дочь, ей уже два с половиной года. Свадьба прошла в резиденции главы правительства, приглашены были родные и друзья молодоженов.
Марин занимает пост премьер-министра с декабря прошлого года. Она стала третьей женщиной на этом посту, а также самым молодым премьером не только в Финляндии, но и во всем мире. Из 19 министров в ее кабинете 12 — женщины, также женщинами являются четверо из пяти глав крупнейших партий в стране.