Italiyalik psixolog va psixoterapevt Sara Reginella AQSh prezidenti Donald Trampni o‘tgan saylovlarda qattiq ruhiy jarohat olgan deya hisoblaydi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, birlashishning omili Trampning narsisizmi(o‘zini sevish, mahliyo bo‘lish)ga zarba berdi va «bu yara hali-veri tuzalmaydi». Hokimiyatni yo‘qotish haqiqati prezidentga qattiq ta’sir qilgan.
17-dekabr kuni Tramp g‘azablanib, Oq uyni tark etishni rad etgani haqida xabar berilgan edi.
Eslatib o‘tamiz, 3-noyabr kuni bo‘lib o‘tgan saylovlarda Demokratlar partiyasi vakili Jo Bayden g‘alaba qozondi. 14-dekabr kuni saylovchilar hay’ati ham shu fikrga keldi. Jahon liderlari ham (jumladan Xitoy va Rossiya tomoni) Baydenni g‘alaba bilan tabrikladi.

У Трампа нашли психотравму
Проигрыш на выборах президента США нанес Дональду Трампу психологическую травму. Об этом агентству РИА Новости заявила итальянский психолог и психотерапевт Сара Реджинелла (Sara Reginella).
По ее словам, кроме фактора унижения был нанесен удар по нарциссизму Трампа, и «эта рана пока не заживает». Также, добавила она, на эмоциональное состояние действующего президента повлиял сам факт потери власти.
17 декабря сообщалось, что Трамп устроил истерику и заявил об отказе покидать Белый дом. В моменты «глубочайшего отрицания» Трамп сказал нескольким советникам, что в день инаугурации избранного президента США Джо Байдена он останется в резиденции американских лидеров. Впрочем, несмотря на его поведение, в окружении Трампа выразили уверенность в том, что Трамп мирно и вовремя сложит свои полномочия.