Психолог: «сайлов натижалари сабаб Трамп қаттиқ руҳий жароҳат олган»
Италиялик психолог ва психотерапевт Сара Регинелла АҚШ президенти Доналд Трампни ўтган сайловларда қаттиқ руҳий жароҳат олган дея ҳисоблайди.
Унинг сўзларига кўра, бирлашишнинг омили Трампнинг нарцисизми(ўзини севиш, маҳлиё бўлиш)га зарба берди ва «бу яра ҳали-вери тузалмайди». Ҳокимиятни йўқотиш ҳақиқати президентга қаттиқ таъсир қилган.
17 декабрь куни Трамп ғазабланиб, Оқ уйни тарк этишни рад этгани ҳақида хабар берилган эди.
Эслатиб ўтамиз, 3 ноябрь куни бўлиб ўтган сайловларда Демократлар партияси вакили Жо Байден ғалаба қозонди. 14 декабрь куни сайловчилар ҳайъати ҳам шу фикрга келди. Жаҳон лидерлари ҳам (жумладан Хитой ва Россия томони) Байденни ғалаба билан табриклади.

У Трампа нашли психотравму
Проигрыш на выборах президента США нанес Дональду Трампу психологическую травму. Об этом агентству РИА Новости заявила итальянский психолог и психотерапевт Сара Реджинелла (Sara Reginella).
По ее словам, кроме фактора унижения был нанесен удар по нарциссизму Трампа, и «эта рана пока не заживает». Также, добавила она, на эмоциональное состояние действующего президента повлиял сам факт потери власти.
17 декабря сообщалось, что Трамп устроил истерику и заявил об отказе покидать Белый дом. В моменты «глубочайшего отрицания» Трамп сказал нескольким советникам, что в день инаугурации избранного президента США Джо Байдена он останется в резиденции американских лидеров. Впрочем, несмотря на его поведение, в окружении Трампа выразили уверенность в том, что Трамп мирно и вовремя сложит свои полномочия.