Тожикистонда тошқин оқибатида тўққиз киши ҳалок бўлди (видео)
Тожикистон ҳукумати тошқинлар оқибатида юз берган табиий офатлар 9 кишининг ўлимига олиб келганини маълум қилди. Бу ҳақда rus.ozodi.orgга таяниб NewTimes.kz хабар беради.
Фавқулодда вазиятлар қўмитаси ўз баёнотида табиий офатлар асосан Хатлон вилояти ва республикага бўйсунувчи вилоятларга таъсир қилганини айтди.
Баъзи фуқаролар расмийларни бундай тадбирларга тайёр эмасликда айблашмоқда.
Маълумотларга кўра, 12 май тонгига қадар 9 киши ўлгани тасдиқланган.
Шамсиддин Шохин туманида битта оиладан уч киши ҳалок бўлган. Маълумки, ўлганлар 39 ва 29 ёшда, учинчиси 10 ёшда бўлган. Уларнинг барчаси сел оқизиб кетган машинада бўлишган.
Фавқулодда вазиятлар қўмитаси маълумотларига кўра, янги кўчкилар хавфи Тожикистонда камида 14 майгача сақланиб қолади.

В Таджикистане девять человек погибло из-за селей (видео)
Таджикские власти заявили, что стихийные бедствия, вызванные селями, привели к гибели 9 человек, передает ИА «NewTimes.kz» со ссылкой на rus.ozodi.org.
В заявлении комитета по чрезвычайным ситуациям говорится, что стихийные бедствия в основном затронули Хатлонскую область и районы республиканского подчинения.
Некоторые из жителей обвиняют власти в их неподготовленности к таким событиям.
По официальной информации, к утру 12 мая подтвердилась гибель 9 человек.
В районе Шамсиддин Шохин погибли три человека из одной семьи. Известно, что погибшим было 39 и 29 лет, а третьему — 10 лет. Все они находились в автомобиле, который снес селевой поток.
Власти заявили, что в результате наводнения жители погибли в заблокированном селем автомобиле, также были снесены селевым потоком.